Verrier & Fils Cuvée Rosé (0,75l)

Cuvée vyráběné již po 3 generace bez ztráty kvality, stále obsahující červené hrozny Pinot Meunier, jež dodávají tomuto Cuvée svěžest a lehkost.

Složení: Bílé víno obsahuje 90 % Chardonnay a 10 % Pinot Noir. Červené víno pak pochází z macerovaných hroznů Pinot Meunier. Víno dále obsahuje 25 % rezervních vín starých minimálně 2 roky u bílých vín a 3 až 4 roky u vín červených. Hrozny pocházejí z jihovýchodních svahů vinic Petit Morin (nedaleko Épernay a Sézanne), jež jsou charakteristické vápencovitým podložím s prvky jílu.


  • Na skladě
595 Kč
Kategorie: Verrier & Fils
Velikost lahve: 0,75l
Obsah cukru: Brut
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Růžové
 

Cuvée vyráběné již po 3 generace bez ztráty kvality, stále obsahující červené hrozny Pinot Meunier, jež dodávají tomuto Cuvée svěžest a lehkost.

Složení: Bílé víno obsahuje 90 % Chardonnay a 10 % Pinot Noir. Červené víno pak pochází z macerovaných hroznů Pinot Meunier. Víno dále obsahuje 25 % rezervních vín starých minimálně 2 roky u bílých vín a 3 až 4 roky u vín červených. Hrozny pocházejí z jihovýchodních svahů vinic Petit Morin (nedaleko Épernay a Sézanne), jež jsou charakteristické vápencovitým podložím s prvky jílu. Víno zrálo po dobu 4 let ve sklepích v nerezových sudech. Dosáž: 8 g/l.

Víno růžovo oranžové barvy s teplými měděnými odstíny. Velice lehké perlení vytvářející přetrvávající provazec jemných bublinek. Celkový dojem třpytivého a klidného vína je znakem určité vyzrálosti.

Po prvním přivonění pocítíme komplexní a typickou vůni pro tento vinařský dům: švestky, černý rybíz, maliny, sušené ovoce, a nakonec lehce zakouřené tóny. Po několika minutách se objeví máslové nuance, známky sladkého pečiva a pomerančové marmelády, které dávají tomuto Rosé skutečný charakter. Nakonec můžeme cítit vůni fialek, švestek a smetany, stejně tak i lehkou mineralitu, jež podtrhuje zralost a komplexnost tohoto vína. Jedná se o velmi vyváženou vůni spojující v sobě mladé a vyzrálé aroma. 

V ústech pocítíme živý a dynamický útok chutí, s příjemnou svěžestí doprovázenou povzbudivým perlením. Vyváženost tohoto vína v sobě snoubí svěžest a kyselost na jedné straně a příjemnou vyzrálost a jemnou dosáž na druhé straně. Po prvotním útoku chutí se textura tohoto vína stává jemnější a hedvábnější. Závěr je čistý a relativně nenucený, nabízí jemné aroma švestek, hřebíčku a skořice, jež potvrzují komplexnost a zralost tohoto Rosé.

Dle standardů šampaňských Rosé je toto Cuvée ovocné a svěží, ale zároveň i komplexní a vyzrálé. Svojí texturou a stylem se hodí téměř k jakékoliv kuchyni, či jako výtečný aperitiv. Doporučujeme servírovat o teplotě 10°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Po pět generací provozuje rodina Verrier vinice ve vesnici Étoges mezi Epernay a Sezanne.

Od roku 1860 jsou vinaři z otce na syna: Auguste & Ismérie VERRIER / Eugène & Léonie VERRIER / Raymond & Edith VERRIER / Francis & Maryse VERRIER / Emmanuel & Laurence VERRIER. 

Étoges

V Étoges najdeme tři ušlechtilé odrůdy vinné révy Champagne, vysazené na útesu Ile-de-France, na podloží tvořeném křídami „Bélemnite“. Vinice je na středních svazích orientovaných na jihovýchod; sluneční svit (1650 h/rok) a srážky (650 mm/rok). Na severu podporuje zadržování vody plošina Brie, která má jílovité a tudíž nepropustné podloží. Tato zeměpisná poloha upřednostňuje výskyt ranních mlh, které v kombinaci se slunečním svitem dávají vzniknout úžasnému šampaňskému.

Dům produkuje ročně cca 30 000 lahví.