Graham's

Více než 200 let výjimečných vinařských znalostí, tradice a posouvání hranic - to je Graham's Port.

 

Historie

William a John Grahamovi, kteří původně obchodovali s textilem, v roce 1820 přijali 27 sudů portského jako splátku nesplaceného dluhu. Inspirováni tímto vínem se rozhodli věnovat svou energii výrobě nejlepších portských vín z údolí Douro, a tak se zrodilo Graham's Port.

V roce 1970 získala vinařství slavná rodina Symingtonových (konkrétně vnoučata Andrewa Jamese Symingtona, třetí generace rodiny Symingtonů). Tuto novou kapitolu předznamenala výroba ročníku 1970 Vintage Port - jednoho z nejslavnějších ročníků 20. století. Graham's spolu s dalšími portskými domy rodiny Symingtonů - Cockburn's, Dow's a Warre's - zůstávají jedinými britskými portskými společnostmi, které nezávisle vlastní jedna rodina.

Dnes Symingtonům patří 25 quint s celkovou plochou 1769 hektarů, z toho 965 hektarů je osázeno vinnou révou.

 

Vinice

Quinta dos Malvedos je hlavním sídlem již od roku 1890 a od té doby je základním kamenem Graham's Port. Malvedos se nachází mezi oblastmi Cima Corgo a Douro Superior a těší se tomu nejlepšímu z obou oblastí: hojnému slunečnímu svitu a přiměřeným srážkám.

Quinta do Tua se nachází v blízkosti Quinta dos Malvedos a je známá svými pozoruhodnými suchými kamennými terasami z konce 18. století. Na těchto terasách se pěstují smíšené odrůdové výsadby, které jsou staré více než půl století.

Quinta da Vila Velha leží na jižním břehu řeky Douro a lemuje ji v délce téměř tří kilometrů.

Quinta do Vale de Malhadas se nachází v odlehlé oblasti Douro Superior a je obklopena vysokým horským hřebenem s vinicemi táhnoucími se až k řece, které jsou protkány olivovými a mandlovými háji. Vinice původně pocházející z konce 19. století a získaná v roce 1999 se stala velmi významným zdrojem vysoce kvalitních hroznů vinařství.

  • Řadit dle:
  • 16 položek celkem

Stránka 1/1

Stránka 1 z 1 - 16 položek celkem