Ferrari

ferrari-logo

Cantine Ferrari je italské vinařství se sídlem v oblasti Trentino v severní Itálii. Vinařství se specializuje na výrobu šumivých vín tradiční metodou kvašení v láhvi, tzv. metodo classico.

Cantine Ferrari bylo založeno v roce 1902 Giuliem Ferrarim s cílem vytvořit v Trentinu skvělý italský sekt.Giulio byl zkušený a velmi pečlivý enolog, který vystudoval vinařskou školu v Montpellier. V roce 1952 převzala společnost rodina Lunelli, která pokračovala v činnosti Ferrari zaměřené na výrobu šumivých vín schopných konkurovat francouzským šampaňským. Vinařství se pyšní dlouhou tradicí a vynikající kvalitou svých vín, což dokazuje i fakt, že se stalo oficiálním dodavatelem italského prezidenta.

Mezi nejznámější produkty Cantine Ferrari patří například Ferrari Brut, Ferrari Rosé a Ferrari Perlé. Tyto šumivé vína mají charakteristickou ovocnou chuť a vůni, jsou velmi elegantní a osvěžující. Vinařství Cantine Ferrari kladou velký důraz na udržitelnost a respekt k přírodě, a proto používají při výrobě svých vín pouze ekologicky šetrné postupy. Díky tomu se vinařství stalo jedním z předních italských výrobců biodynamických vín.

 

  • Řadit dle:
  • 2 položek celkem

Stránka 1/1

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem