Sainchargny

Sainchargny si získalo pověst vysoce kvalitních šumivých vín. Jeho vinaři jsou hrdí na to, čeho dosáhli, a každoročně potvrzují svůj závazek tím, že věnují buď všechny své vinice, nebo jejich část výrobě Crémant de Bourgogne. Skvělému šumivému vínu vyráběnému tradiční metodou.

Historie vinařství Sainchargny je již téměř sto let úzce spjata s historií tří renomovaných burgundských vinařských družstev: Saint-Gengoux-de-Scissé, Chardonnay a Lugny - proto Sainchargny. Ve 20. letech 20. století vize a touha menších vinařství, která se snažila vzít osud do vlastních rukou. "Musíme bojovat za naši nezávislost tváří v tvář velkým hráčům, kteří se nám snaží vnutit svá pravidla". Tři vinařství se proto rozhodla spojit své síly, aby posílila svou přítomnost. 

Společnost Sainchargny má rozhodně pokrokové smýšlení, ale věří, že si nemůže představit svou budoucnost, aniž by vzala v úvahu svou minulost. Původně se značka jmenovala Crémants de Bourgogne Cave de Lugny a nový název byl zvolen jako pocta historii a tradicím.

Žádné produkty od výrobce Sainchargny nebyly nalezeny....