Novinka

Théophile Brut (0,75l) v dárkové krabičce

  • 1 z 2

Champagne Théophile není druhým vínem Louis Roederera. Druhá vína jsou totiž ve většině případech geneticky velmi blízká svým „velkým bratrům“. V tomto případě se jedná spíše o bratrance – víno je odlišné, i když se vyrábí z hroznů mladých keřů z vinic Louis Roederer. 


  • Na skladě
1 090 Kč
Kategorie: Théophile
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Ročník: Neročníkové
Balení: Dárkové balení
 

Champagne Théophile není druhým vínem Louis Roederera. Druhá vína jsou totiž ve většině případech geneticky velmi blízká svým „velkým bratrům“. V tomto případě se jedná spíše o bratrance – víno je odlišné, i když se vyrábí z hroznů mladých keřů z vinic Louis Roederer. Je Půvabné a díky mladým keřům má příjemnou mladistvou svěžest. Částečné malolaktické kvašení a přidávání 30 % rezervních vín dává vínu osobitý charakter, je vyvážené, plné a štědré s jemnou kyselinkou. Dosážní likér je přidáván na 11 g/l. Světle zlatavá barva, dlouhá chuť se známkami bílých květů (hloh), jemné perlení, krémová chuť – to vše cuvée Théophile nabízí.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Champagne Théophile je dnes nástupcem šampaňského „Théo“, které zažilo svůj rozkvět ve 30. letech 20. století, kdy ho ctihodná zařízení Montparnasse podávala královským umělcům i nočním sovám.

Théophile nyní vyrábí Louis Roederer v souladu se stylem, který přinesl jeho úspěch. Nemělo by být považováno za Roedererovo druhé víno, protože stylisticky je od Roederera odlišné. Existuje však opravdový rodinný vztah, s klíčovými rozdíly, které toto šampaňské odlišují a činí z něj nejzajímavější.

Réva

Théophile se vyrábí z mladších vinných rév na vinici Louis Roederer se vší svěžestí vinné révy. Směs Théophile je tvořena hrozny nakupovanými téměř výhradně z údolí Marne – vždy ve stejném poměru jako tři tradiční odrůdy šampaňského: Pinot Meunier, Pinot Noir a Chardonnay.

 

Sklepy

Každá vinice je fermentována samostatně, aby byly zachovány jedinečné vlastnosti vinice a odrůdy. Výběr těch nejlepších vín z každého ročníku je odložen ke zrání ve velkých dubových sudech v jedinečném Roedererově „Rezervním sklepě“. Po dvou až šesti letech zrání se vína míchají. Všechna vína Louis Roederer zrají v lahvích značně překračující stanovenou dobu a vždy dostanou dalších šest měsíců zrání po degoržování a před odesláním.