Novinka

Théophile Brut (0,75l) v dárkové krabičce

  • 1 z 2

Théophile cuvée se vyrábí z mladých vinic slavného šampaňského domu Louis Roederer. Ve vůni se rozvíjí bohatý a jemný buket s tóny bílých květů a hlohu. Chuť je vyvážená, plná a přímá s jemnou kyselinkou a krémovou strukturou. Do popředí vystupují tóny zeleného jablka, hrušky, křupavých toastů, minerality a jemné salinity.


  • Na skladě
1 090 Kč
Kategorie: Théophile
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Ročník: Neročníkové
Balení: Dárkové balení
 

Théophile cuvée se vyrábí z mladých vinic slavného šampaňského domu Louis Roederer.

 

HROZNY

Odrůdy: 33 % Pinot Noir, 33 % Chardonnay a 33 % Meunier

30 % směsi tvoří rezervní vína.

 

ZRÁNÍ

U vína probíhá malolaktická fermentace (jablečno-mléčné kvašení). Následně šampaňské zraje minimálně 2 roky ve sklepě na kvasinkách. Po degorzáži ještě dalších 6 měsíců odpočívá ve sklepě.

Dosáž: 11 g/l

 

CHUŤ

Na první pohled zaujme světle zlatá barva s jemnou a vytrvalou bublinou. Ve vůni se rozvíjí bohatý a jemný buket s tóny bílých květů a hlohu. Chuť je vyvážená, plná a přímá s jemnou kyselinkou a krémovou strukturou. Do popředí vystupují tóny zeleného jablka, hrušky, křupavých toastů, minerality a jemné salinity. Dokonalá rovnováha mezi strukturou a ovocností Pinotu Noir a jemností Chardonnay.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Ideální jako samotný jako aperitiv. Ale také se skvěle hodí k dezertům jako je jogurtová pěna s mákem, bezinková zmrzlina s meduňkou nebo ostružinový cheesecake.

Ideální teplota podávání je 8 - 10°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Champagne Théophile je dnes nástupcem šampaňského „Théo“, které zažilo svůj rozkvět ve 30. letech 20. století, kdy ho ctihodná zařízení Montparnasse podávala královským umělcům i nočním sovám.

Théophile nyní vyrábí Louis Roederer v souladu se stylem, který přinesl jeho úspěch. Nemělo by být považováno za Roedererovo druhé víno, protože stylisticky je od Roederera odlišné. Existuje však opravdový rodinný vztah, s klíčovými rozdíly, které toto šampaňské odlišují a činí z něj nejzajímavější.

Réva

Théophile se vyrábí z mladších vinných rév na vinici Louis Roederer se vší svěžestí vinné révy. Směs Théophile je tvořena hrozny nakupovanými téměř výhradně z údolí Marne – vždy ve stejném poměru jako tři tradiční odrůdy šampaňského: Pinot Meunier, Pinot Noir a Chardonnay.

 

Sklepy

Každá vinice je fermentována samostatně, aby byly zachovány jedinečné vlastnosti vinice a odrůdy. Výběr těch nejlepších vín z každého ročníku je odložen ke zrání ve velkých dubových sudech v jedinečném Roedererově „Rezervním sklepě“. Po dvou až šesti letech zrání se vína míchají. Všechna vína Louis Roederer zrají v lahvích značně překračující stanovenou dobu a vždy dostanou dalších šest měsíců zrání po degoržování a před odesláním.