Novinka

Taittinger Brut Réserve (0,75l) v dárkové krabičce Sabrage

  • 1 z 4

60 % Pinot Noir a 40 % Chardonnay. Jemná, elegantní vůně, klasická pro Champagne zrající tradiční metodou, s dotekem vanilky, másla a jablek. Tóny opečeného toastu a másla plynule přecházejí z vůně do chuti. Jemné, suché a svěží víno, v chuti je krásně čerstvé a svěží, lehké, velmi dobře vyvážené, v závěru mírně nasládlé po medu.


  • Na skladě
1 890 Kč
Kategorie: Taittinger
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Ročník: Neročníkové
Balení: Dárkové balení
 

SABRÁŽ

Šavle na sabrage - sabráž. Sabráž je speciální technika otevírání láhve šampaňského, nebo sektu, kdy se láhev otevře useknutím hrdla šavlí. Tento neobyčejný způsob se používá především při slavnostních příležitostech. Více o sabráži a jak ji provést v tomto článku.

 

HROZNY

Odrůdy: 60 % Pinot Noir a 40 % Chardonnay

Hrozny pochází z více než 35 vinic napříč regionem Champagne.

 

ZRÁNÍ

Šampaňské zraje minimálně 3 roky ve sklepě na kvasinkách.

 

CHUŤ

Víno žluto-zlaté barvy s velice jemným a intenzivním perlením. Jemná, elegantní vůně, klasická pro Champagne zrající tradiční metodou, s dotekem vanilky, másla a jablek. Tóny opečeného toastu a másla plynule přecházejí z vůně do chuti. Jemné, suché a svěží víno, v chuti je krásně čerstvé a svěží, lehké, velmi dobře vyvážené, v závěru mírně nasládlé po medu.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Tento Brut je skvělým aperitivem, ale skvěle se hodí třeba i ke grilovaným krevetám, carpacciu z mušlí svatého Jakuba a grilovanému kuřeti či čerstvému kozímu nebo sýru Brie.

Ideální teplota podávání je 8 - 10°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

taittinger_logo

Charakter rodinného podniku firmy Taittinger, jedné z posledních firem v Champagni, která ještě nosí jméno svých majitelů, zaručuje neustálou snahu o co nejlepší kvalitu produktu, jakož i absolutní respekt k tradicím. Svědčí o tom fakt, že v majetku rodiny se nachází „Château de la Marquetterie", místo, kde benediktinský mnich bratr Oudart odhalil na sklonku 17. století tajemství fermentace šampaňského vína. Část z celkového počtu 19 milionů láhví je skladována právě ve sklepích zámku, které byly vyhloubeny již v období vlády Říma nad Galií. Vinice firmy Taittinger se rozkládají na 650 akrech a zahrnují 15 různých vinohradů. Odrůdy vín, které zde můžete najít jsou: ze 40% Chardonnay, 45% Pinot Noir a 15% tvoří Pinot Meunier. Samotná produkce vinohradu je doplněna na základě smluv s nejlepšími pěstiteli vína o další dodávky vinné révy. Champagne Taittinger patří mezi slavné značky kraje Champagne a je známá pravidelností vysoké kvality svých produktů.