Novinka

ROGER MANCEAUX Rosé Premier Cru (0,375l)

85 % Pinot Noir a Meunier, 15 % červeného vína Coteau Champenois Rouge. Vůni vévodí červené ovoce, zejména maliny, jahody a černý rybíz. Doplňují je kořeněné, dřevité a lékořicové tóny evokující vůni lesa. Chuť je plná, bohatá a svěží. Dominují ji jednoznačně tóny typické pro Pinot Noir zahalené v příjemné kulaté textuře. Rozpoznatelné jsou také noty malin, citrónu a teplých croissantů. 


  • Na skladě
395 Kč
Kategorie: Roger Manceaux
Velikost lahve: 0,375l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Růžové
Obsah cukru: Brut
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
 

Hrozny

Odrůdy: 85 % Pinot Noir a Meunier, 15 % červeného vína Coteaux Champenois Rouge

Toto růžové šampaňské je vyrobeno metodou míchání, ve směsi je tedy 15 % modrých hroznů vinifikováno jako tiché červené víno.

Hrozny pochází z Premier Cru vinic v Rilly-La-Montagne a Mailly-Champagne.

 

Zrání

U vína probíhá malolaktická fermentace (jablečno-mléčné kvašení). Následně šampaňské zraje minimálně 3 roky ve sklepě na kvasinkách. Po degorzáži ještě dalších 6 měsíců odpočívá ve sklepě.

Dosáž: 8 g/l

 

Chuť

Víno světlé lososově růžové barvy s jemnými, ale živými bublinkami tvořícími sametovou pěnu na povrchu. Vůni vévodí červené ovoce, zejména maliny, jahody a černý rybíz. Doplňují je kořeněné, dřevité a lékořicové tóny evokující vůni lesa. Chuť je plná, bohatá a svěží. Dominují ji jednoznačně tóny typické pro Pinot Noir zahalené v příjemné kulaté textuře. Rozpoznatelné jsou také noty malin, citrónu a teplých croissantů. Závěr je přetrvávající s příjemně aromatickou vytrvalostí.

 

Párování k jídlu

Toto skvěle osvěžující Rosé doplní chuť čerstvého červeného ovoce či ovocných koláčů. Též se dokonale hodí ke sladce kořeněné exotické kuchyni, pečenému ovoci nebo grilovanému hovězímu masu jako jsou klasické steaky či k smaženým foie gras.

Ideální teplota podávání je 8 - 10°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

rogermanceaux_logo

Šampaňský dům Roger Manceaux je

  • 5 generací milovníků vinic počínaje Edmondem, po něm René, pak Roger a teď Patrik a jeho děti.
  • 5 vesnic „Montagne de Reims“: Rilly la Montagne, Taissy, Trois-Puits a Villers-Allerand klasifikované jako Premier Cru a Mailly-Champagne klasifikované jako Grand Cru.
  • 3 odrůdy hroznů: také hlavně Pinot Noir Chardonnay a Pinot Meunier.
  • Respektování tradic a biologické rozmanitosti, integrované vinohradnické postupy. Od roku 2016 má Manceaux certifikaci vysoké ekologické hodnoty.
  • Odbornost předávaná z generace na generaci a inovace ve vinicích a také ve výrobě vína.