MUMM Cordon Rouge Magnum (1,5l) v dárkové krabičce

45 % Pinot Noir, 30 % Chardonnay a 25 % Meunier. Vůně je svěží se zaoblenými, lahodnými tóny. Nabízí převážně noty šťavnatého bílého a žlutého ovoce, liči, ananasu ale i pralinek a briošek. V chuti je šampaňské živé, svěží a bohaté s bujarou energií. Komplexní a dokonale vyvážené víno odhaluje zaoblenou, elegantní chuť ovoce a karamelu.


  • Na skladě
2 490 Kč
Kategorie: MUMM
Velikost lahve: 1,5l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Ročník: Neročníkové
Balení: Dárkové balení
 

Šampaňské G.H. Mumm Cordon Rouge je vlajkovou lodí značky G.H. Mumm. Jedná se o jiskrné šampaňské, které je vhodné jak pro oslavu úspěchu či vítězství, tak jako aperitiv. Láhev je již od roku 1876 zdobená tradiční rudou stuhou Légion d’Honneur, nejvyšším francouzským civilním vyznamenáním, proto jméno Cordon Rouge.

 

Hrozny

Odrůdy: 45 % Pinot Noir, 30 % Chardonnay a 25 % Meunier.

Hrozny pochází z více než 100 vinic. Cordon Rouge tak představuje bohatou rozmanitost oblasti a terroiru Champagne.

 

Zrání

Šampaňské zraje minimálně 2 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosage: 8 g/l. 

 

MAGNUM

Zrání v Magnumu (láhev o objemu 1,5l) se považuje za tu nejlepší volbu. Tvar láhve je maličko jiný, než u standardní 0,75l. Jde především o poměr velikosti hrdla láhve k jejímu tělu, které je u magnumu větší. To umožňuje snížit okysličení vína a dá tak prostor pro optimální a komplexnější stárnutí. Jde tedy o šampaňské v jeho nejlepší formě.

 

Chuť

Zlatožlutá barva oživená jemným proudem vytrvalých bublinek přímo vybízí k ochutnání. Vůně je svěží se zaoblenými, lahodnými tóny. Nabízí převážně noty šťavnatého bílého a žlutého ovoce, liči, ananasu ale i pralinek a briošek. V chuti je šampaňské živé, svěží a bohaté s bujarou energií. Komplexní a dokonale vyvážené víno odhaluje zaoblenou, elegantní chuť ovoce a karamelu. Mohutný závěr je zároveň krémový a příjemně šumivý.

 

Párování k jídlu

Tento Brut se skvěle hodí jako aperitiv nebo třeba k nedělnímu brunchi. Vynikne ale také k pokrmům jako jsou například krokety z krevet, krabí koláčky, salát caprese (mozzarella s rajčaty) či kachní prso s omáčkou z červených paprik a choriza. Z dezertů zkuste grilované meruňky s jogurtem nebo čokoládovou pěnu.

Ideální teplota podávání je 8 - 10°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

mumm_logo

Historie značky G. H. Mumm je spojená s původně německou rodinou Mumm, jejíž rodokmen sahá až do 12. století a zahrnuje řád baronů a rytířů. Od roku 1761 podnikali s vínem v Kolíně nad Rýnem a v roce 1827 založil šampaňský dům G. H. Mumm ve francouzském Remeši.

V roce 1904 byl MUMM jmenován oficiálním dodavatelem šampaňského pro britskou královskou rodinu. Vzhledem k německému původu měla značka během obou světových válek řadu problémů, avšak s příchodem nového ředitele René Lalou došlo k opětovnému rozmachu značky.

Celou filozofii domu G. H. Mumm lze shrnout do známého sloganu Georgese Hermanna de Mumma „Jen to nejlepší“.

 

Cordon Rouge

Dne 16. listopadu 1876 nechal Georges Hermann Mumm u příslušných úřadů v Remeši zaregistrovat název „Cordon Rouge“, který je dnes synonymem vynikající pověsti tohoto vinařství. V roce 1875 se rozhodl ozdobit každou ze svých lahví vysoce ceněnou Cordon Rouge neboli rudou stuhou Légion d’Honneur, nejvyšším francouzským civilním vyznamenáním, jež vytvořil Napoleon I. Kromě toho, že je Cordon Rouge symbolem výtečnosti, ztělesňuje také ducha, který je hnací silou tohoto vinařství: úsilí o dokonalost, duch dobrodružství a pestrosti.