Laurent Perrier LA CUVÉE (0,375l)

50-55 % Chardonnay, 30-35 % Pinot Noir a 15-20 % Meunier. Vůně je jemná s tóny čerstvých citrusů a bílých květů. V chuti je víno komplexní, svěží a krásně kulaté. Lze rozpoznat tóny bílého ovoce, broskví i ananasu doplněné o máslové aroma, křupavý toast, karamel a jemnou mineralitu.


  • Na skladě
745 Kč
Kategorie: Laurent Perrier
Velikost lahve: 0,375l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
 

Hrozny

Odrůdy: 50-55 % Chardonnay, 30-35 % Pinot Noir a 15-20 % Meunier

Hrozny pochází z více než 100 vinic napříč regionem Champagne. Směs obsahuje 15-30 % rezervních vín.

 

Zrání

Šampaňské zraje minimálně 4 roky ve sklepě na kvasinkách a po degorzáži ještě 3 měsíce odpočívá.

 

Chuť

Chamapgne světle zlaté barvy s jemné bublinkami vytvářejícími sametovou pěnu na povrchu. Vůně je jemná s tóny čerstvých citrusů a bílých květů. V chuti je víno komplexní, svěží a krásně kulaté. Lze rozpoznat tóny bílého ovoce, broskví i ananasu doplněné o máslové aroma, křupavý toast, karamel a jemnou mineralitu. V závěru se projeví dokonalá rovnováha mezi svěžestí a bohatými ovocnými chutěmi.

 

Párování k jídlu

Je ideální jako aperitiv, velmi lehké a příjemně pitelné, nebo skvěle doplní pokrmy se syrovými rybami (sushi, sashimi, tatarák z tuňáka), humrem nebo krevetami s majonézou či měkkými sýry jako je Chaource či Brie.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

lp_logo

Základy ke vzniku šampaňského domu Laurent Perrier položil Monsieur Laurent, bednář z vesnice Chigny-les-Roses (Champagne). Pokračoval jeho syn, jenž se oženil s velmi ambiciozní, ale tvrdohlavou dámou jménem Mathilde Perrier. Historie dále praví, že právě ona byla tou hlavní silou a defakto skutečným zakladatelem veleúspěšného šampaňského domu L-P.