Novinka

JEEPER Cuvée Grand Assemblage (0,75l)

  • 1 z 2

60 % Chardonnay, 25 % Pinot Noir a 15 % Meunier. Vůně je převážně ovocná s jemně pečenými tóny. Chuť je jemná, vyvážená a kulatá. Snoubí v sobě komplexnost aromat jako je mango, smetana, mineralita, hrušky a právě upečené máslové sušenky. Jedná se o krásně zralé šampaňské s vytrvalým závěrem.


  • Na skladě
990 Kč
Kategorie: Jeeper
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
 

HROZNY

Odrůdy: 60 % Chardonnay, 25 % Pinot Noir a 15 % Meunier

Výběr z 37 vinic napříč celým regionem Champagne.

 

ZRÁNÍ

Šampaňské zraje minimálně 3 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 7 g/l

 

CHUŤ

Šampaňské má zlatou barvu s jemnými pravidelnými bublinkami. Vůně je převážně ovocná s jemně pečenými tóny. Chuť je jemná, vyvážená a kulatá. Snoubí v sobě komplexnost aromat jako je mango, smetana, mineralita, hrušky a právě upečené máslové sušenky. Jedná se o krásně zralé šampaňské s vytrvalým závěrem.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Tento Brut je skvělý jako aperitiv, ale výborně doplní chuť pečeného kuřete s cuketou, italské parmazánové rizoto, humra. Velmi zajímavou kombinaci tvoří i s mexickými rybími tacos.

Ideální teplota podávání je 8 - 10°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Bývalý majitel pojmenoval svou značku Champagne Jeeper na počest džípu Willys, který získal od americké armády na konci druhé světové války a který mu umožňoval v klidu objíždět vinice.

Vinařství se nachází v obci Faverolles et Coëmy nedaleko Remeše na severozápadě regionu Champagne a zaměstnává přibližně 45 lidí. Vína Champagne Jeeper jsou distribuována po celé Francii i v zahraničí a mají své pobočky také ve Spojených státech a v Japonsku.

Vinice

Jeeper vlastní více než padesát hektarů vinic na nejlepších pozemcích (v Montagne de Reims, Côte des Blancs, údolí Marne, údolí Ardres) v historicky proslulých obcích, jako jsou Ambonnay, Cramant, Bouzy, Oger, Vincelles, Trélou sur Marne, Ville-Dommange, Savigny sur Ardres, což jim dává dokonalé pokrytí celého regionu Champagne.