Henri Giraud ESPRIT NATURE BRUT (0,75l)

80 % Pinot Noir a 20 % Chardonnay. Jak už napovídá jeho název, toto bílé šampaňské ztělesňuje ducha domu a jeho filozofii zaměřenou na jediný cíl: vyrábět to nejlepší víno, které je součástí přírody a lidského světa už deset tisíc let. Chuť je silná, s nápaditou hloubkou a jemnými nuancemi. 


  • Na skladě
1 390 Kč
Kategorie: Henri Giraud
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
 

Sklepy šampaňského Henri Giraud byly zařazeny světově uznávaným znalcem Richardem Juhlinem mezi top jedno procento nejlepších výrobců Champagne.

 

Hrozny

Odrůdy: 80 % Pinot Noir a 20 % Chardonnay

50 % směsi tvoří rezervní vína (ročníky posledních deseti sklizní zrající z 50 % v dubových sudech a z 50 % v toskánských terakotových demižonech vejcovitého tvaru).

 

Zrání

Šampaňské zraje minimálně 2 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 8 g/l

 

Chuť

Jak už napovídá jeho název, toto bílé šampaňské ztělesňuje ducha domu a jeho filozofii zaměřenou na jediný cíl: vyrábět to nejlepší víno, které je součástí přírody a lidského světa už deset tisíc let. Šampaňské má jemnou zlatou barvu a pravidelné perlení. Bohatá ovocná vůně se mísí s kořeněnými a oříškovými tóny. Chuť je silná, s nápaditou hloubkou a jemnými nuancemi. Nejprve se projevuje vysoký podíl Pinot Noir a tóny malin, jahod, borůvek, višní a teplého koření. Poté se prosadí Chardonnay se svými citrusovými notami doplněnými o vlašské ořechy, mandle, broskve a rozinky. Závěr je dlouhý a minerální.

 

Párování s jídlem

Doporučená teplota při podávání: 9°C. Tento Brut má plné tělo, takže je skvělý jako aperitiv. Ale lze ho podávat například i s krevetami či zeleninou v tempuře nebo čínským knedlíčkům dim sum.

 

Etiketa

Papírový dub od umělkyně Claudine Divry vyobrazený na etiketě symbolizuje křehkost života a lidskou schopnost jej obnovit. Jako spletené listy novin, ze kterých byl vytvořen, představuje myšlenku regenerace Champagne. Vrací se ke kořenům a říká: není skvělého vína bez skvělých rostlin.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

henri_giraud_logo

Vinařství Henri Giraud bylo založeno v roce 1625 ve vesnici Ay, která se nachází v samém srdci Champagne. V současnosti se Claud Giraud, patřící do 12. generace rodu Giraudů, stará o pokračování rodinné tradice. Champagne Henri Giraud je vyráběno v jedné ze 17 oblastí uvnitř Champagne, které jsou klasifikovány jako „Grand Cru“, a Claude Giraud je jedním z mála výrobců, kteří pokračují v používání dubových sudů při výrobě svých šumivých vín.