Charles Heidsieck Brut Réserve (0,75l)

40 % Pinot Noir, 40 % Chardonnay a 20 % Meunier. Elegantní vůně odhaluje čerstvě pečenou briošku, pečené zralé ovoce jako je mango, meruňky, mirabelky, které ustupují tónům mandlí. Chuť je svěží, zralá a krémová. Do popředí se dostává aroma krémového nugátu, švestek a třešní.


  • Na skladě
1 450 Kč
Kategorie: Charles Heidsieck
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
 

Hrozny

Odrůdy: 40 % Pinot Noir, 40 % Chardonnay a 20 % Meunier

Hrozny pochází celkem z 60 různých cru. Mezi ty nejstěžejnější patří: Oger, Ambonnay a Verneuil.

Rezervní vína tvoří až 50 % směsi.

 

Zrání

První kvašení probíhá pro každou vinici zvlášť. 5 - 10 % hroznů kvasí v dubových sudech. Tradiční metoda druhotného kvašení v lahvi - šampaňské zraje 3 - 4 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 10 g/l

 

Chuť

Toto šampaňské má sytou zlatou barvu protkanou řetízky jemných a vytrvalých bublinek. Elegantní vůně odhaluje čerstvě pečenou briošku, pečené zralé ovoce jako je mango, meruňky, mirabelky, které ustupují tónům mandlí. Chuť je svěží, zralá a krémová. Do popředí se dostává aroma krémového nugátu, švestek a třešní. Harmonický závěr nabízí překvapivé noty vanilky s nádechem pralinek.

 

Párování k jídlu

Skvělé jako aperitiv, velmi krásně doprovodí sušené šunky, sýry Brie de Meaux, Chaource či Mozzarella di Bufala. Zkusit můžete i jehněčí s marockým koření nebo mořského ďasa s hříbky a liškami. Jako dezert doporučujeme tiramisu či Paris-Brest.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

chh_logo