Billecart-Salmon N°1 Extra Brut Meunier (0,75l)

Šampaňské vyrobené z odrůdy Pinot Meunier pocházející z historických vinic Leuvrigny, Festigny a Venteuil z oblasti Vallée de la Marne.

Vinifikováno v sudech

33 % rezervních vín

Zrání na kalech: 52 měsíců

Základní ročník: 2014

Dosáž: 4,5 g/l


  • Na skladě
1 990 Kč
Kategorie: Billecart-Salmon
Velikost lahve: 0,75l
Obsah cukru: Extra Brut
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
 

Šampaňské vyrobené z odrůdy Pinot Meunier pocházející z historických vinic Leuvrigny, Festigny a Venteuil v oblasti Vallée de la Marne.

Barva: Zlatožlutá barva se stříbrnými odlesky doprovázená řetězcem jemným bublinek.

Vůně: Harmonické květinové tóny (fialky a lípy) doprovází vůně čerstvě sklizené pšenice. Po chvíli se objeví vůně šťavnatých citrusových plodů.

Chuť: Bohaté chuti s příjemnou texturou dominují ovocné tóny bílé třešně, hrušky a červeného rybízu. Dlouhý závěr dává vyniknout příjemné kyselince a jemným tónů bílého pepře.

Doporučujeme servírovat o teplotě 10-12°C.

Toto víno se skvěle hodí k slaným koláčům a Foie Gras.

Vinifikováno v sudech

33 % rezervních vín

Zrání na kalech: 52 měsíců

Základní ročník: 2014

Dosáž: 4,5 g/l

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

bs_logo

Nicolas-François Billecart založil tuto rodinnou firmu již v roce 1818. Název vznikl kombinací jeho jména a dívčího jména jeho manželky Elisabeth Salmon.

Špičková kvalita byla mottem rodiny Billecart-Salmon z Mareuil-sur-Ay již od samotného počátku. Dokladem toho je i velmi ranný zájem ze strany tehdy začínajících obchodníků s vínem ve Spojených Státech Amerických, ze strany ruské aristokracie, a později v druhé polovině devatenáctého století i mnoha prestižních evropských dvorů. Od založení se vedení a tradice podniku dědí z otce na syna.

Stávající management je sedmou generací rodu a zaručuje pokračování tradic jeho předků.V roce 1992 převzal správu François Rolland-Billecart od otce Jeana Rollanda-Billecarta a řídí podnik dodnes. Billecart-Salmon je jedním z mála domů v Champagne, které dodnes řídí rod jeho zakladatelů. Je to zárukou přetrvávající kvality a autenticity jejich šampaňských vín, která jsou ceněna mnoha aristokraty a rovněž prestižními restauracemi po celém světě. Billecart-Salmon nakupuje hrozny z 35 Crus Champagne od svých stálých dodavatelů, z nichž mnozí dodávají domu hrozny již přes 200 let. Chardonnay a Pinot Noir pochází výhradně z vinic Premiers a Grands Crus.