Novinka

Armand De Brignac Demi Sec (0,75l)

Po dlouhou dobu bylo toto šampaňské podáváno pouze personálu a hostům domu Cattier. Avšak nyní je možné si toto víno vychutnat i mimo malebné městečko Chigny-les-Roses, i když je dostupné jen omezený počet několika tisíc lahví.


  • Na skladě
10 180 Kč
Kategorie: Armand De Brignac
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Demi-sec
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
 

Po dlouhou dobu bylo toto šampaňské podáváno pouze personálu a hostům domu Cattier. Avšak nyní je možné si toto víno vychutnat i mimo malebné městečko Chigny-les-Roses, i když je dostupné jen omezený počet několika tisíc lahví.

 

Hrozny

Je to víno z několika ročníků, které je vytvořeno pomocí vín z let 2007, 2008 a 2009. Skládá se z 40 % Pinot Noir, 40 % Chardonnay a 20 % Meunier a zraje pět let. Demi-Sec je charakterizováno prvotřídní explozí vůní s náznaky karamelu, grapefruitu, cukrového krystalu a kompotu. Chuťové pohárky jsou bohaté na tóny rybízu, borůvek, mléčné čokolády a citrusového ovoce, které vedou k jemnému a nádhernému závěru, který dokonale dotváří šampaňské s nádechem skořice.

Dosáž: 33 g/l

 

Láhev

Stvořené s filozofií nepřipouštějící žádné kompromisy, šampaňské víno Armand de Brignac ztělesňuje kvalitu a mistrovsky zvládnuté řemeslo. Každá lahev je metalizovaná a ručně dokončená aplikací cínového štítku a leštěním. Lahve jsou tak naprosto unikátní a neexistují dvě stejné.

Armand de Brignac představuje novou definici luxusu, razí si svou vlastní cestu a přetváří tak pojetí prestižního šampaňského vína.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Značku Armand de Brignac vytvořil americký rapper Jay-Z a vžila se pro něj přezdívka Ace of Spades (pikové eso), díky symbolu na láhvi. Šampaňské produkuje dům Cattier, jehož historie sahá do roku  1625, kdy rodina Cattierů zasadila své první vinice v Montagne de Reims. Takže o kvalitu nouze opravdu není. Šampaňské stvořené s filozofií, která nepřipouští žádné kompromisy.

Šampaňské Armand de Brignac nyní patří do skupiny LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy) - největšího světového podniku s luxusním zbožím.

Využití pouze prvního lisu přispívá k dosažení živého ovocného charakteru, zatímco trojice použitých ročníků vytváří symfonii chutí a komplexních vrstev.

Dosážní likér obsahuje nejlepší základní víno ze sklizně, zrající jeden rok v novém francouzském dubu. Tento vinařský zásah dodává hotovému cuvée jemnou komplexnost a vnáší do něj tóny pečeného těsta, vanilky a toastové chuti.

Každá lahev je metalizovaná a ručně dokončená aplikací cínového štítku a leštěním. Lahve jsou tak naprosto unikátní a neexistují dvě stejné.