André Chemin Little Dark Mountain Zéro Dosage (0,75l)

Odpověď na domu André Chemin na nejnovější trendy - připravené na stejném základě jako Little Dark Mountain, rozdíl je v absenci cukru v dosáži, čím vynikne jeho přirozená minerální chuť. Perfektní pro milovníky velmi suchých vín.


  • Na skladě
695 Kč
Kategorie: Andre Chemin
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Bílé, Blanc de Noirs
Obsah cukru: Zero Dosage, Brut Nature
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
 

Odpověď na domu André Chemin na nejnovější trendy - připravené na stejném základě jako Little Dark Mountain, rozdíl je v absenci cukru v dosáži, čím vynikne jeho přirozená minerální chuť. Perfektní pro milovníky velmi suchých vín.

 

Hrozny

Odrůda: 100 % Pinot Noir (neboli Blanc de Noirs)

Směs obsahuje 57 % rezervních vín.

 

Zrání

U vína probíhá malolaktická fermentace (jablečno-mléčné kvašení). Následně šampaňské zraje minimálně rok a půl ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 0 g/l (neboli Brut Nature, Zéro Doage či Non Dosé)

 

Chuť

Průzračnou zlatou barvou stoupají jemné ale čiperné bublinky. Vůně se rozvíjí postupně, nejprve vás uvítají kořenité a minerální tóny terroiru v Sacy a Écueil. Po chvíli vůně graduje, promítají se do ní tóny tabáku a křídové noty jsou intenzivnější. Šampaňské pak nabídne bohatou a intenzivní chuť šťavnatého červeného a černého ovoce spolu s moruší. To vše doplněné o lehkou kořeněnost a slanost, které poukazují na sílu a čistotu charakteru vína. Velmi komplexní, dlouhý a suchý závěr.

 

Párování k jídlu

Toto Non Dosé šampaňské je perfektní k pomalu taženým vepřovým líčkám, bramborovým gnocci s hovězím masem či uzené tresce s pečenými bramborami. Ale je skvělé i ke snacku jako je například beef jerky či ústřice.

Ideální teplota podávání je 7 až 10 °C.

 

Ocenění

Stříbrná medaile Decanter World Wine Awards 2023.

Video


Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

andrechemin_logo ac-logo-new

Champagne André Chemin je rodinné vinařství založené v roce 1948 a sídlící v malé vesničce jménem Sacy, v oblasti Petite Montagne de Reims. Jejich roční produkce dosahuje 55.000 lahví šampaňského, převážně z Pinot Noir s malým dotekem Chardonnay. Eva (rodilá Pražačka) a Sebastian jsou třetí generací vyrábějící s láskou šampaňské pod jménem André Chemin (dědeček Sebastiana), na vinicích certifikovaných HVE (Haute Valeur Environnementale) a Viticulture Durable, čímž dokazují jejich angažovanost v ochraně naší planety.