André Chemin Little Dark Mountain Brut (0,75l)

Toto šampaňské je odrazem několika generací zkušeností, je skvělou ukázkou charakteru tohoto šampaňského domu. Spojení různých cuvée Pinot Noir, jeho kulatost, jeho svěžest a dlouhotrvající chuť z něj dělají to pravé šampaňské pro všechny příležitosti.


  • Na skladě
695 Kč
Kategorie: Andre Chemin
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Bílé, Blanc de Noirs
Obsah cukru: Brut
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
 

Toto šampaňské je odrazem několika generací zkušeností, je skvělou ukázkou charakteru tohoto šampaňského domu. Spojení různých cuvée Pinot Noir, jeho kulatost, svěžest a dlouhotrvající chuť z něj dělají to pravé šampaňské pro všechny příležitosti.

 

Hrozny

Odrůdy: 100 % Pinot Noir

Směs obsahuje 57 % rezervních vín.

 

Zrání

U vína probíhá malolaktická fermentace (jablečno-mléčné kvašení). Následně šampaňské zraje minimálně rok a půl ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 3 g/l Extra Brut (Sám výrobce toto šampaňské považuje za Brut)

 

Chuť

Zprvu vás uchvátí atraktivní vůně pečených jablek, bílé čokolády, bobkového listu a šalvěje s brioškou a mandlemi. Šampaňské pak nabídne bohatou a intenzivní chuť šťavnatého červeného a černého ovoce spolu s moruší. To vše doplněné o lehkou kořeněnost a slanost, které poukazují na sílu a čistotu charakteru vína. Velmi komplexní, dlouhý závěr. 

 

Párování k jídlu

Vychutnejte si toto šampaňské samotné jako aperitiv nebo k tvrdým zralým sýrům jako je parmezán, gruyère či comté. Perfektní je i ke konfitovanému kachnímu stehnu či lasagním.

Ideální teplota podávání je 7 až 10 °C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

andrechemin_logo ac-logo-new

Champagne André Chemin je rodinné vinařství založené v roce 1948 a sídlící v malé vesničce jménem Sacy, v oblasti Petite Montagne de Reims. Jejich roční produkce dosahuje 55.000 lahví šampaňského, převážně z Pinot Noir s malým dotekem Chardonnay. Eva (rodilá Pražačka) a Sebastian jsou třetí generací vyrábějící s láskou šampaňské pod jménem André Chemin (dědeček Sebastiana), na vinicích certifikovaných HVE (Haute Valeur Environnementale) a Viticulture Durable, čímž dokazují jejich angažovanost v ochraně naší planety.