ROGER MANCEAUX Brut Nature Premier Cru (0,75l)

Barva je jasně žlutá, zvýrazněná tisíci jemnými bublinkami. Vůni dominují svěží ovocné tóny meruněk, broskví a švestek následované zralými tóny kdoulí a ostružin. Svěžest a živost tohoto vína podtrhuje nejen jeho mládí, ale také jeho konzistenci a výraznost. Právě výraznost a textura je charakteristickým rysem zastoupeného Pinot Noir. Jedná se o šampaňské s velmi krásnou osobností. 


  • Na skladě
545 Kč
Kategorie: Roger Manceaux
Velikost lahve: 0,75l
Obsah cukru: Zero Dosage
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva: Bílé
 

Barva je jasně žlutá, zvýrazněná tisíci jemnými bublinkami. Vůni dominují svěží ovocné tóny meruněk, broskví a švestek následované zralými tóny kdoulí a ostružin. Svěžest a živost tohoto vína podtrhuje nejen jeho mládí, ale také jeho konzistenci a výraznost. Právě výraznost a textura je charakteristickým rysem zastoupeného Pinot Noir. Jedná se o šampaňské s velmi krásnou osobností. Víno vyrobeno na stejné bázi jako Brut Cuvée de Réserve (obsahuje 45% Pinot Noir 1er Cru, 30% Chardonnay 1er Cru a 25% Pinot Meunier 1er Cru). Jedná se o Brut Nature do něhož nebyla přidána žádná dosáž a víno si tak zachovalo upřímnost a svůj vzpírající se charakter. Toto víno se perfektně hodí jako letní aperitiv pod širým nebem, jehož svěžest a konzistence dovolí, aby bylo vychutnáváno samo o sobě. Skvěle též doplní jemnou chuť pečených pokrmů jako jsou quiche či pizza.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

rogermanceaux_logo

Šampaňský dům Roger Manceaux je

  • 5 generací milovníků vinic počínaje Edmondem, po něm René, pak Roger a teď Patrik a jeho děti.
  • 5 vesnic „Montagne de Reims“: Rilly la Montagne, Taissy, Trois-Puits a Villers-Allerand klasifikované jako Premier Cru a Mailly-Champagne klasifikované jako Grand Cru.
  • 3 odrůdy hroznů: také hlavně Pinot Noir Chardonnay a Pinot Meunier.
  • Respektování tradic a biologické rozmanitosti, integrované vinohradnické postupy. Od roku 2016 má Manceaux certifikaci vysoké ekologické hodnoty.
  • Odbornost předávaná z generace na generaci a inovace ve vinicích a také ve výrobě vína.