Novinka

André Chemin Brut Millésime 2012 (0,75l)

Samotný dům André Chemin označuje toto víno jako "ročníkem desetiletí". Kvalita sklizně dokázala, že všechny ročníky končící dvojkou dávají v Champagne vynikající vína (stejně jako 2002, 1992, 1982 atd.).


  • Na skladě
1 090 Kč
Kategorie: Andre Chemin
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Ročník: 2012
Balení: Holá láhev
 

Ročník

Samotný dům André Chemin označuje toto víno jako "ročníkem desetiletí". Kvalita sklizně dokázala, že všechny ročníky končící dvojkou dávají v Champagne vynikající vína (stejně jako 2002, 1992, 1982 atd.).

"Tento úžasný ročník má v našich srdcích zvláštní místo, protože se v něm narodila naše dcera. Proto je na každé etiketě její profilová ilustrace a každá etiketa je jiná (barevné čtverečky se pohybují).", říká Eva Chemin.

 

Hrozny

Pro tento ročník se vinařství drželo své obvyklé směsi 1/3 Chardonnay a 2/3 Pinot Noir. Je vyrobeno bez malo-laktické fermentace (jablečno-mléčného kvašení), aby si víno zachovalo svěžest i v průběhu času.

Dosáž: 1,6 g/l

 

Zrání

Toto šampaňské je stvořené pro stárnutí. Strávilo již 9 let na kvasničných kalech, ale má velký potenciál zrání ve vašem sklepě, klidně až 10 let.

 

Chuť

Šampaňské se pyšní žlutou barvou se zlatavými jiskrami a jemnou perlivostí vytvářející krémovou pěnu na povrchu.

Vůni dominuje žluté ovoce s jemným nádechem briošky. Následně se projevuje aroma vanilky, jablečného závinu a tónů červených bobulí.

Chutí vás zprvu provází krásná citronová kyselinka, následovaná tóny broskve a hrušky, kandovaného ovoce s lehkým nádechem karamelu a kávy v závěru. Kulaté šampaňské s dlouhou a bohatou dochutí.

Párování k jídlu

Šampaňské se skvěle snoubí s terinkou z foie gras, grilovanými krevetami či humrem.

Ideální teplota k podávání je 8 to 10°C.

 

Ocenění

Zlatá medaile Decanter World Wine Awards 2023.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

andrechemin_logo ac-logo-new

Champagne André Chemin je rodinné vinařství založené v roce 1948 a sídlící v malé vesničce jménem Sacy, v oblasti Petite Montagne de Reims. Jejich roční produkce dosahuje 55.000 lahví šampaňského, převážně z Pinot Noir s malým dotekem Chardonnay. Eva (rodilá Pražačka) a Sebastian jsou třetí generací vyrábějící s láskou šampaňské pod jménem André Chemin (dědeček Sebastiana), na vinicích certifikovaných HVE (Haute Valeur Environnementale) a Viticulture Durable, čímž dokazují jejich angažovanost v ochraně naší planety.