Léto se šampaňským jinak!

Šampaňské neodmyslitelně patří k oslavám, ale jak řekla madam Bollinger vychutnáte si ho i ve chvílích smutku, u večeře s přáteli, v zimě i v létě. A právě v létě frčí šampaňské koktejly. Že to zní divně? To jste jen žádný nezkusili!

 

Základ pro tyto drinky tvoří sladší šampaňské a led, ale my máme pro vás několik tipů, jak je doladit.

mch_ice_okurka    

Okurková sezóna?

Osvěžte Moët & Chandon ICE Imperial pomocí plátků okurky. Okurkovou limonádu má na svém menu spousta restaurací a kaváren, tak co ji doma posunout na vyšší level? S okurkou vytvoříte ideální letní osvěžení, nejen u vody!

Netradiční paprika

Nejste na sladké? Zkuste Vevue Clicquot Ponsardin Rich ozvláštnit kousky papriky. A pokud si troufáte, přidejte do sklenice špetku čerstvého pepře. Tato kombinace nabízí zajímavý balanc sladké, svěží a kořeněné chuti s notami briošek. Rozhodně neokoukaná kombinace, která vás mile překvapí!

 
  vcp_rich_paprika
ph_riviera_ananas  

Na pláž s ananasem!

Osvěžte Piper Heidsieck Riviera plátky ananasu a během chvilky se vaše mysl ocitne na prosluněné pláži. Právě ananas v tomto šampaňském, inspirovaným francouzským pobřežím, probudí bohaté ovocné tóny. Navíc ananas na straně sklenice vypadá jako z reklamy na léto.

Zázvorovka

Lehce pikantní, citrusová vůně zázvoru vyčaruje spolu s šampaňským André Chemin Demi-sec Tradition novou dimenzi. Nemusíte se bát, že by výsledek byl štiplavý, plátek zázvoru bude znát především ve vůni a lehce na patře. Ale pokud se zázvoru bojíte, nebo vás honí mlsná, můžete do koktejlu zkusit přidat kapičku medu nebo bezového sirupu.

  ach_demi_zazvor
rm_demi_malina    

Ze zahrádky

Jahody jsou klasická kombinace, ale co takhle vyměnit sladké jahody za kyselejší maliny? Zvlášť v kombinaci s Roger Maceaux Demi-sec Premier Cru maliny nabídnou jiný zážitek z tohoto sladšího šampaňského. Vytáhnou totiž do popředí ovocné tóny. Pokud chcete více osvěžující verzi, přidejte lístečky máty. A vedro budiž zažehnáno!

 

Tyto koktejly jsou ideální na večery s přáteli, kdy můžete zkoušet různé kombinace s různými šampaňskými a porovnávat je. Uvidíte, jaká varianta zachutná zrovna vám?

Jedno je ale zaručené, každý si určitě najde to své!