Léto na ledu!

Šampaňské neodmyslitelně patří k oslavám, ale jak řekla madam Bollinger vychutnáte si ho i ve chvílích smutku, u večeře s přáteli, v zimě i v létě. A právě v létě frčí šampaňské koktejly.
Že to zní divně? To jste jen žádný nezkusili!

Základ pro tyto drinky tvoří sladší šampaňské, větší sklenička (klidně na červené víno) a led, ale my máme pro vás několik tipů, jak je doladit.

Veuve Clicquot

Rich

Nejste na sladké? Zkuste Vevue Clicquot Ponsardin Rich ozvláštnit kousky papriky. A pokud si troufáte, přidejte do sklenice špetku čerstvého pepře. Tato kombinace nabízí zajímavý balanc sladké, svěží a kořeněné chuti s notami briošek. Rozhodně neokoukaná kombinace, která vás mile překvapí!

Moët & Chandon

Ice Imperial

Osvěžte Moët & Chandon ICE Imperial pomocí plátků okurky. Okurkovou limonádu má na svém menu spousta restaurací a kaváren, tak co ji doma posunout na vyšší level? S okurkou vytvoříte ideální letní osvěžení, nejen u vody!

Piper Heidsieck

Riviera

Osvěžte Piper Heidsieck Riviera plátky ananasu a během chvilky se vaše mysl ocitne na prosluněné pláži. Právě ananas v tomto šampaňském, inspirovaným francouzským pobřežím, probudí bohaté ovocné tóny. Navíc ananas na straně sklenice vypadá jako z reklamy na léto.

Dauby

Demi-sec Premier Cru

Jahody jsou klasická kombinace, ale co takhle vyměnit sladké jahody za kyselejší maliny? Zvlášť v kombinaci s Dauby Demi-sec Premier Cru maliny nabídnou jiný zážitek z tohoto sladšího šampaňského. Vytáhnou totiž do popředí ovocné tóny. Pokud chcete více osvěžující verzi, přidejte lístečky máty. A vedro budiž zažehnáno!

POMMERY

Blue Sky

Jestli jste spíše na květinové tóny, tak zkuste do sklenice dát levanduli a zalít ji šampaňským. Nemusíte se bát, že by levandule víno přebila. Bude znát především ve vůni a lehce na patře, kde v kombinaci se svěžestí Blue Sky vytvoří dokonalou dvojku. Pokud se bojíte, že bude levandule přeci jen moc výrazná, přidejte ji do sklenice jako poslední.

 

Kdyby láhve nestačily...

 

Větší sklenička

Moët & Chandon

Kovový Chlaďák

Průměr 21,5cm

Tvořítko na led

Moët & Chandon