Šťavnatý parťák pro letní pohodu - Chandon Garden Spritz

Hledáte osvěžující drink na léto, se kterým nemusíte řešit milion ingrediencí, poměry míchání a strachovat se o to, zda se vám tentokrát povede tak jako minule? Proto je tu Chandon Garden Spritz – kombinace argentinského šumivého vína a pomerančového bitteru v jedné láhvi.

 

Odkud se bere jeho chuť?

My jsme měli šanci ochutnat samotný likér, který se do vína míchá, a je jasné, odkud Chandon Garden Spritz podědil kouzelné pomerančové noty a aroma. Likér je vyroben z čerstvých pomerančů macerovaných se suchými pomerančovými slupkami a směsí bylinek a koření. Má silnou pomerančovou vůni a vyváženou ovocnou svěží chuť, kterou si s sebou nese i Chandon Garden Spritz. Nejsou v něm žádná umělá aromata či barviva a není ani přeslazený, což u již namíchaných aperitivů bývá častý problém.

chandon_ingredience

Jak ho podávat?

Kouzlo tohoto nápoje je v jeho jednoduchosti – nic nemícháte, neřešíte žádné poměry ani další ingredience.

chandon_mixdrink
Potřebujete pouze:
  • velkou sklenici (doporučujeme balónovou sklenici na nožičce – krom zábavy s kroužením si budete moci naplno užít opojivou pomerančovou vůni)
  • hrst ledu
  • 125 ml Chandon Garden Spritzu
  • a plátek sušeného pomeranče, případně snítku rozmarýnu.

Pokud vás chytne panika při představě sušených pomerančů, tak se nebojte použít pomeranč čerstvý. Nám tahle varianta stejně chutnala o trošku víc.

Co s sebou na návštěvu?

Tenhle drink má krom své chuti dvě hlavní výhody: je bez čekání a v jedné láhvi. Proto se perfektně hodí jako dárek pro hostitele při letních sešlostech na zahradě, u bazénu či grilování. Láhev vypadá luxusně, takže wow efekt zaručeně splní, a může se vlastně ihned podávat. Nemusíte s sebou brát několik různých láhví a ingrediencí, abyste si vychutnali osvěžující koktejl, a navíc bude chutnat všem.

 

Chandon Garden Spritz, připravený k okamžitému podávání a stvořený pro vychutnávání s přáteli. Je tvořen kombinací výjimečného argentinského šumivého vína a jedinečné receptury bitteru z čerstvých místních pomerančů.

Barman v hloubi duše

Pokud jste vám v hloubi duše dříme vášeň pro míchání a experimenty, tak pro vás máme pár tipů, jak si vyhrát o objevit nové a neotřelé chutě.

  • Zkuste kombinaci Chandon Garden Spritz a 0,2l ginu. Samozřejmě nezapomeňte na led a pomeranč, drink tak bude krásně osvěžující, i když bude mít výraznější nahořklé tóny. A pokud chcete návštěvu ohromit vaším barmanským uměním, tak zkuste slupkou z pomeranče přejet okraj sklenice. Každý doušek tak bude extra pomerančový!

  • Pomeranče s pomeranči? Proč ne! Postupujte jako v předešlém případě, ale vyměňte gin za Grand Marnier, výsledný drink bude pomerančovější a nasládlejší.

  • Určitě se dá najít inspirace v koktejlu Skinny Bitch a do spritzu přidat kapku vodky, nebo experimentovat s bylinkami. Fantazii se meze nekladou!

 

Ale kouzlo tohoto nápoje v tom, že je skvělý takový, jaký je, jen ho nalít do sklenice a vychutnat.