Darujte pod stromeček výlet do Karibiku!

Cestování je na seznamu věcí, která teď asi většině lidí chybí. Vidina toho, že Vánoce strávíme na horách v Itálii či na ostrově na pláži se dávno rozplynula a nebo je opředena závojem nejistoty a komplikací. A tak nám nezbývá něž se modlit, aby Vánoce v Česku byly na sněhu a ne na blátě. Ale je tu jedna další cesta, jak si je zpříjemnit.

 

K cestování neodmyslitelně patří poznávání cizích kultur a zvyků. A to nejen skrze památky, architekturu a historii, ale i skrze jídlo a pití. Můžete proto zkusit takový roadtrip skrze ochutnávku. Máte šanci tak ochutnat nabídku několika zemí či oblastí z pohodlí vašeho domova.

 

Pokud milujete například rumy, můžete si s nimi uspořádat výlet do Karibiku nebo skrze ně procestovat jižní Ameriku. A takový set bude i ideálním dárkem pro milovníky rumu nebo pro ty, co tam měli výlet naplánovaný.

mapa1
 

JIŽNÍ AMERIKA

Venezuela: Diplomatico

Guyana: El Dorado

Kolumbie: Dictador

Brazílie: Santos Dumont

Peru: Millonario

 

KARIBIK

Jamajka: Ron Cariba

Kuba: Legendario

Dominikánská republika: Matusalem

Martinik: Depaz

Barabdos: Bumbu

Nikaragua: Flor de Cana

 
 

mapa2

 

Styly jednotlivých rumů se velmi liší ačkoli země leží blízko sebe. Můžete zkusit adventní rumové kalendáře, kde na vás každý den čeká místo čokolády degustační porce různých rumů. Nebo můžete porovnávat různé značky z jedné země. Například taková Guatemala toho má opravdu hodně co nabídnout. A pokud nevíte, jak jednoduše lahve z Guatemaly objevit, tak stačí na našem webu mrknout dolů do pravého sloupce, kde máme filtry mimo jiné i podle zemí.

 pc

 

Na mobilním zařízení by měly být přímo nahoře v kategorii, stačí rozkliknout „Filtr podle parametrů, vlastností a výrobců“.

 

mobil

 

Jestli sníte o tom, že někdy danou zemi navštívíte, můžete se jí alespoň o kousek víc přiblížit ochutnáním skvostů, které nabízí. A možná si dát na Nový rok předsevzetí, že až to bude možné, vyrazíte za plnou ochutnávkou na vlastní kůži. Zatím můžete "trénovat" se slovníkem španělštiny a skleničkou dobrého rumu.

PS: A nebo můžete zkusit rumový adventní kalendář.