Co pije James Bond?

Ačkoli se to poslední rok zdálo nemožné, nová bondovka je konečně v kinech. S každým filmem se následně řeší, co měl James Bond na sobě, v jakých autech jel či naboural a kde a kdy se mihnou slavné hodinky Omega. Co je ale téměř jisté, co bude agent 007 pít.

 

Asi většině se vybaví martini, protřepat nemíchat, případně v nových filmech i pivo Heineken. Ale nikoho nepřekvapí, že i Bond má rád šampaňské a pije ho v každém filmu i knize. A uhodnete, které značce je věrný? Ano, Bollinger.

 

Ale pokud vás napadly domy jako Taittinger či Dom Perignon, tak jste opravdoví fanoušci. Ať už Bonda či šampaňského. V první knize Iana Flaminga s názvem Casino Royale popisuje tajný agent šampaňské Taittinger jako „asi to nejlahodnější na světě“.

 

copijebond1

 

Jiná z jeho citací značí, že byl velmi nakloněn i značce Dom Pérignon: „Má milá, jsou věci, které se prostě nedělají, jako třeba pít Dom Pérignon ročník 1953 o teplotě větší než je 3°C.

 

copijebond2

 

Bollinger si Bond poprvé objednal ve filmu Žít a nechat zemřít, kde ale pil také právě Dom Perignon. Od té doby je ale britský agent značce Bollinger věrný. Není se čemu divit. Ačkoli 007 preferuje spíše ročníkové lahve (a to opravdu staré), dům Bollinger dělá skvělé i neročníkové šampaňské. Zvlášť růžové rozhodně stojí za vyzkoušení! James Bond by to určitě schválil. 

 

copijebond3

 

S každou bondovkou značka Bollinger připraví nějakou limitovanou edici právě k oslavě nového filmu.

Ke Skyfall vznikl tehdy aktuální ročník 2002 s vtipným názvem „002 pro 007“, který byl zabalen do speciálního dárkového boxu, ve tvaru tlumiče na Bondovu zbraň Walther PPK.

Dvacátý pátý film s názvem Není čas zemřít se rozhodli oslavit ročníkem 2011 v limitované edici dřevěné dárkové krabice, kde na je její přední straně číslo 25 poskládáno z dvaceti čtyř předchozích bondovek

Special Cuvée je vytvořeno z hroznů pocházejících z 80 % procent z parcel klasifikace Grand Cru a Premier Cru.

Vznikla ale ještě jedna limitovaná krabička, do které je zahaleno jejich Special Cuvée. Ta je na rozdíl od výše zmiňovaných edicí stále dostupná. Teď už stačí jen obléci perfektně padnoucí oblek a nacvičit britský přízvuk.

Se skleničkou dobrý bublinek v ruce se o neuvěřitelných výkonech britského agenta totiž debatuje nejlépe!