Den šampaňského 2020

Na 23. října 2020 připadá celosvětový den šampaňského, svátek, který rozhodně stojí za to oslavit.

Sice vznikl poměrně nedávno, v roce 2009 v USA z iniciativy Chrise Oggenfusse, který chtěl vzdát hold tomuto nápoji králů, ale rychle získal na popularitě. V roce 2014 ho přijel do Francie slavit mimo jiné i Bono z kapely U2 a v roce 2016 se ho účastnilo asi 5 miliónů lidí po celém světě.

Minulý rok to bylo přes 8 miliónů, a to jsou čísla jen ze sociálních sítí, spousta lidí si na oslavu svého oblíbeného nápoje připije aniž by to sdílela na internetu. Což je mimo jiné ten nejjednodušší a nejlepší způsob, jak tento den plný bublinek oslavit. Ale pokud můžete například zkoušet pít jedno šampaňské z různých tvarů skleniček a jak jejich tvar ovlivňuje chuť a vůni vína.

#ChampagneDay připadá každý rok na pátek, ideální den na to si večer udělat chvilku s blízkými a otevřít lahev oblíbeného šampaňského. Nemusí to být symbolický ročník 2009, může to být klidně neročníková lahev, kterou jste pili minulý měsíc při romantické večeři.

Cílem šampaňského i jeho oslav je si vychutnat a užít momenty, kterým šampaňské sekunduje. A příště, až otevřete další lahev, vzpomenete si, jaké kouzelné chvíle jste zažili. Tak proč k nim nepřihodit ještě jednu další...?