R&L Legras Brut Rosé (0,75l)

90% Chardonnay a 10% Pinot Noir. Toto víno nabízí okouzlující vůni malin a ostružin doplněných o griotku a briošky. V chuti se po živém a upřímném začátku objevuje ovocná a harmonická vyváženost. Převažují noty jahod, brusinek, meruněk a čokolády za doprovodu jemné minerality.


  • Na skladě
975 Kč
Kategorie: R&L Legras
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Růžové
Obsah cukru: Brut
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
 

HROZNY

Odrůdy: 90 % Chardonnay a 10 % Pinot Noir

Hrozny pochází z Grand Cru vinic v Chouilly.

Stáří vinic je přes 40 let.

 

ZRÁNÍ

Šampaňské zraje minimálně 3 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 7 g/l

 

CHUŤ

Průhledná láhev ukazuje krásnou malinovou barvu. Ve sklenici okouzlí dlouhotrvající a jemné bublinky. Toto víno nabízí okouzlující vůni malin a ostružin doplněných o griotku a briošky. V chuti se po živém a upřímném začátku objevuje ovocná a harmonická vyváženost. Převažují noty jahod, brusinek, meruněk a čokolády za doprovodu jemné minerality. Velmi půvabné, jednoduché a vyvážené růžové šampaňské.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Toto Rosé se skvěle hodí jako aperitiv, ale také k ovocným dezertům nebo k tiramisu. Odvážnou a moderní kombinaci tvoří s marshmellow v čokoládě nebo americkými smores.

Ideální teplota podávání je 8 - 10°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

legras_logo

Rodina Legrasů začala s pěstováním vína v XVI. století. Ale zásadní obrat nastává v roce 1808 zásluhou Honoré Lergase, který vysadil jedny z nejlepších vinic na území označované Côte des Blancs. (v překladu tzn. svahy s bílým).

Toto území Champagne je tak nazýváno díky odrůdě Chardonnay, která je jedna z nejjemnějších bílých odrůd a jejíž výskyt zde výrazně převládá.

Dobrodružství pokračuje až do dnešních dnů, kdy již po 6 generací je produkováno šampaňské té nejvyšší kvality. V dnešních dnech je však již společnost mnohem větší, byla výrazně rozšířena produkce. Moderní změny, které nastaly však stále vycházejí z tradičních postupů.

U Legrace jsou právem hrdi na to, že tradiční řadu R&L můžeme nalézt na mnoha jídelních stolech gurmánů, v restauracích „pod hvězdami Michelin“, kteří si jí oblíbili.

Všechna naše vína jsou z přívlastkem „Blanc de Blancs“ (bílé z bílých) a hrozny pochází výhradně u oblasti Côte des Blancs z vinic s nejvyšší klasifikací Grand Cru. Vína z odrůdy Chardonnay a mají svoji specifickou, skvělou chuť – nezbývá tedy, než vás pozvat ke sklence Champagne R&L Legras.