POMMERY Cuvée Louise 2005 (0,75l) v dárkové krabičce

  • 1 z 2

Pommery Louise BRUT 2005 je ideální pro ty, kteří hledají vynikající šumivé víno s vysokou kvalitou a jedinečným charakterem. Nádherné jemné šampaňské s komplexním aroma a chuťovým profilem. Vůně je plná čerstvých ovocných tónů, jako jsou hrušky, jablka a broskve, doplněná o náznaky ořechů a sušených květin. Na patře je víno plné a krémové, s vynikající strukturou a delikátními tóny citrusů. 


  • Na skladě
4 650 Kč
Kategorie: Pommery
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Ročník: 2005
Balení: Dárkové balení
 

Velké víno z produkce slavného šampaňského domu Pommery. Víno je pojmenováno po zakladatelce toho slavného domu.

 

ROČNÍK

Ročník 2005 v Champagne byl vynikající. Vegetační období začalo chladnou, ale suchou zimou a přiměřené jaro umožnilo úspěšné rašení i kvetení. Začátek léta přinesl dobré počasí. V srpnu byly teploty nižší, kromě jednoho výrazného vedra, které znovu nastartovalo dozrávání. Září pak přineslo teplé a stabilní podmínky potřebné k dozrání révy, zatímco chladné noci pomohly zachovat základní kyselost a aromatické látky. V září také začala sklizeň, která probíhala v idylických podmínkách.

 

HROZNY

Odrůdy: Pinot Noir a Chardonnay

Hrozny pochází z nejlepších Grand Cru vinic ve vesnicích Ay, Avize a Cramant.

 

Zrání

Šampaňské zraje minimálně 10 let ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 5 g/l

 

CHUŤ

Nádherné jemné šampaňské s komplexním aroma a chuťovým profilem. Vůně je plná čerstvých ovocných tónů, jako jsou hrušky, jablka a broskve, doplněná o náznaky ořechů a sušených květin. Na patře je víno plné a krémové, s vynikající strukturou a delikátními tóny citrusů. Velmi dlouhá dochuť s elegancí a finesou.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Mezi pokrmy, které skvěle doprovodí toto ročníkové šampaňské, patří: terinka z foie gras s pepřem, filet z mořského vlka s chorizem, kachní prso a mangový salátek s koriandrem, pomalu tažená telecí plec s hříbky nebo parmazánové rizoto s telecím brzlíkem.

Ideální teplota podávání je 10 - 12°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

pommery_logo

Firma Pommery byla založena v roce 1836 a může se tudíž opřít o zkušenosti získané za více než 160 let své činnosti. Champagne Pommery náleží ke skupině LVMH, která patří k předním světovým producentům luxusního vína. Pommery je velkou klasickou značkou šampaňského a je zárukou příjemně stráveného večera. Styl Pommery - to je dlouhodobě výjimečně vysoká kvalita vín, která se vyznačuje elegancí, diskrétností a výraznými aromaty. Významnou část svých surovinových potřeb pokrývá firma sklizní ze svých vlastních vinic. Archivní víno Pommery Vintage a Rosé se vyrábějí výhradně z hroznů vypěstovaných na vinicích, které patří firmě Pommery. V současné době jsou budovy firmy Pommery pocházející z 19. století vybaveny vysoce moderním zařízením, které umožňuje dokonalou kontrolu kvality.

V současném období, kdy lidé dávají přednost suchým nápojům, je důležité vědět, že to byla Jeanne-Alexandrine-Louise Pommery, která v roce 1879 uvedla na britský trh svoje Pommery Natur 1874, které leželo čtyři roky ve sklepě a bylo opatřeno mimořádně malým množstvím dozážního likéru. Majitelka pro ně užívala termín brut. Stala se tak zakladatelkou tradice suchých šampaňských vín. Firma Pommery byla zastoupena na našem trhu již před 2. světovou válkou. Jedna z 18 kilometrů chodeb jejích sklepů je nazvána Prague...