Pierre Gobillard Cuvée Prestige Magnum (1,5l)

70 % Chardonnay a 30 % Pinot Noir. Květinové vůni dominuje hloh a akát. To vše doplněné o tóny meruňky, medu a pečených toastů. Chuť je svěží, plná, bohatá a krémová. Promítají se v ní noty zralých broskví, jablek, mandlí a briošek s dotykem anýzu a lékořice v závěru.


  • Na skladě
1 890 Kč
Kategorie: Pierre Gobillard
Velikost lahve: 1,5l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
 

HROZNY

Odrůdy: 70 % Chardonnay a 30 % Pinot Noir

Hrozny pochází z Premier Cru vinic v Hautvillers.

 

ZRÁNÍ

Šampaňské zraje minimálně 6 let ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 7 g/l

 

MAGNUM

Zrání v Magnumu (láhev o objemu 1,5l) se považuje za tu nejlepší volbu. Tvar láhve je maličko jiný, než u standardní 0,75l. Jde především o poměr velikosti hrdla láhve k jejímu tělu, které je u magnumu větší. To umožňuje snížit okysličení vína a dá tak prostor pro optimální a komplexnější stárnutí. Jde tedy o šampaňské v jeho nejlepší formě.

 

CHUŤ

Křišťálová zlatá barva je protkaná pravidelnými provázky bublinek tvořící sametovou pěnu na povrchu. Květinové vůni dominuje hloh a akát. To vše doplněné o tóny meruňky, medu a pečených toastů. Chuť je svěží, plná, bohatá a krémová. Promítají se v ní noty zralých broskví, jablek, mandlí a briošek s dotykem anýzu a lékořice v závěru. Dochuť je plná se svěžími citrónovými a vanilkovými tóny.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Toto šampaňské je skvělé jako aperitiv, velmi krásně ale doprovodí sušené šunky, sýry Brie de Meaux, Chaource či Mozzarella di Bufala. Zkusit můžete i jehněčí s marockým koření nebo mořského ďasa s hříbky a liškami. Jako dezert doporučujeme tiramisu či Paris-Brest.

Ideální teplota podávání je 9 - 11°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Šampaňský dům Pierre Gobillard se nachází v Hautvillers, kolébce šampaňského, kde žil mnich Dom Pérignon. Jejich vinice se rozkládají na území Hautvillers a Cumières. Florence a Hervé Gobillardovi tvoří již čtvrtou generaci vinařů rodiny Gobillard. Dnes se k podniku připojili jejich děti Pierre-Alexis a Chloé.