Novinka

Mailly Blanc de Pinot Noir (0,75l)

100 % Pinot Noir. Toto cuvée představuje dokonalou rovnováhu mezi svěžestí a jemností, jemné citrusové tóny jsou vyváženy jemnou vůní praženého tropického ovoce a na slunci vyzrálé pšenice. V chuti se projevuje umírněná živost - masité ovoce přerušované citrusovými a brioškovými tóny. Vyváženost a lehká pikantnost přetrvávají až do závěru, ve kterém lez cítit dotyk soli.


  • Na skladě
1 580 Kč
Kategorie: Mailly Grand Cru
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Bílé, Blanc de Noirs
Obsah cukru: Brut
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
 

HROZNY

Odrůdy: 100 % Pinot Noir (neboli Blanc de Noirs)

Hrozny pochází z Grand Cru vinic.

 

ZRÁNÍ

První kvašení části hroznů probíhá v dubových sudech. Následně šampaňské zraje minimálně 2 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 8 g/l

 

CHUŤ

Toto cuvée představuje dokonalou rovnováhu mezi svěžestí a jemností, jemné citrusové tóny jsou vyváženy jemnou vůní praženého tropického ovoce a na slunci vyzrálé pšenice. V chuti se projevuje umírněná živost - masité ovoce přerušované citrusovými a brioškovými tóny. Vyváženost a lehká pikantnost přetrvávají až do závěru, ve kterém lez cítit dotyk soli.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Tento Brut se hodí k foie gras ve všech podobách, ale stejně dobře si poradí i s jednoduššími pokrmy - smaženými mořskými plody, pečenou kambalou na másle či klasickým pečeným kuřetem. Pro exotičtější chutě se Blanc de Pinot Noir dobře hodí k indické kuchyni, zejména k receptům ve stylu Tandoori.

Ideální teplota podávání je 8 - 10°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Champagne Mailly Grand Cru bylo založeno v roce 1929. Vlastní 70 hektarů vinic klasifikace Grand Cru, kde pěstují pouze Pinot Noir a Chardonnay. Roční produkce činí 450 000 lahví. Vína zrají v křídových sklepích, 19 metrů pod zemí. Jedná se o velmi progresivní firmu používající nové moderní technologie a sudy pro vína dosage z Chateau Margaux. Vlakovou lodí domu je cuvée Les Échansons.

Terroir

Vinařství je ve spolupráci s projekční kanceláří Bécheler Conseils, kteří provedli hloubkovou studii půd, geologické historie a krajiny Mailly Champagne. Na základě jejich zjištění byla stanovena typologii jejich půd a proto se o ně Mailly může opravdu dobře pečovat a produkovat tak opravdu skvělé šampaňské.