Henri Giraud HOMMAGE au Pinot Noir (0,75l)

100 % Pinot Noir. Chuť je intenzivní, přímočará ale krémová. Nejprve se projevují tóny brusinek, malin, růžového grepu a kandované pomerančové kůry. Poté se prosadí chuť perníkového koření, mandlí, čerstvých croissantů a medu. Závěr je opravdu dlouhý, minerální s lehkou slaností.


  • Na skladě
1 950 Kč
Kategorie: Henri Giraud
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Bílé, Blanc de Noirs
Obsah cukru: Brut
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
 

Sklepy šampaňského Henri Giraud byly zařazeny světově uznávaným znalcem Richardem Juhlinem mezi top jedno procento nejlepších výrobců Champagne.

 

Hrozny

Odrůdy: 100 % Pinot Noir (neboli Blanc de Noirs)

Hrozny pochází z Grand Cru vinic v Aÿ . Toto šampaňské má sloužit jako pocta odrůdě Pinto Noir.

 

Zrání

Nejdřív se za dokonalého klidu nechává kvasit 12 měsíců na kalech v malých dubových sudech, následně 6 měsíců na jemných kalech při řízené teplotě, procesem, který se nazývá „mise retardée“, a nakonec šampaňské zraje minimálně 3 roky v láhvi ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 8 g/l

 

Chuť

Šampaňské má zářivou, intenzivní zlatou barvu s bohatými jemnými bublinkami. Vůně je ódou na Pinot Noir - šťavnaté žluté ovoce, lesní ovoce, koření a nádech minerality z terroiru v Aÿ. Chuť je intenzivní, přímočará ale krémová. Nejprve se projevují tóny brusinek, malin, růžového grepu a kandované pomerančové kůry. Poté se prosadí chuť perníkového koření, mandlí, čerstvých croissantů a medu. Závěr je opravdu dlouhý, minerální s lehkou slaností.

 

Párování s jídlem

Doporučená teplota při podávání: 9°C. Toto Blanc de Noirs je přirozeně elegantní a bude mimo jiné ideální i jako aperitiv. Jeho plný potenciál odhalí především s masové pokrmy jako třeba dušená telecí svíčková nebo steak Rossini s lesními houbami.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

henri_giraud_logo

Vinařství Henri Giraud bylo založeno v roce 1625 ve vesnici Ay, která se nachází v samém srdci Champagne. V současnosti se Claud Giraud, patřící do 12. generace rodu Giraudů, stará o pokračování rodinné tradice. Champagne Henri Giraud je vyráběno v jedné ze 17 oblastí uvnitř Champagne, které jsou klasifikovány jako „Grand Cru“, a Claude Giraud je jedním z mála výrobců, kteří pokračují v používání dubových sudů při výrobě svých šumivých vín.