POMMERY Brut Rosé (0,75l)

Rafinovanost, delikátnost, jemnost a romantika - tak by se dala tato růžová pýcha domu POMMERY jednoduše popsat. Aroma je plné svěžích ovocných tónů jako jsou třešně, jahody a maliny, doplněné o jemné květinové vůně. V chuti je toto víno svěží, živé, suché a plné. Tóny ovoce a citrusů v kombinaci s minerálními tóny dodávají vínu eleganci a komplexnost. 


  • Na skladě
1 090 Kč
Kategorie: Pommery
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Růžové
Obsah cukru: Brut
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
 

Rafinovanost, delikátnost, jemnost a romantika - tak by se dala tato růžová pýcha domu POMMERY jednoduše popsat.

 

HROZNY

Odrůdy: směsi dominuje Chardonnay, dále obsahuje Pinot Noir a Meunier

Hrozny pochází ze skoro 40 různých cru napříč regionem Champagne.

Toto růžové šampaňské je vyrobeno metodou míchání, ve směsi je tedy část hroznů Pinot Noir (pocházejících z Grand Cru vinice v Bouzy) vinifikována jako tiché červené víno.

Dosáž: 6 - 9 g/l

 

CHUŤ

Toto Rosé vyniká svou krásnou růžovou barvou a jemným bohatým perlením. Aroma je plné svěžích ovocných tónů jako jsou třešně, jahody a maliny, doplněné o jemné květinové vůně. V chuti je toto víno svěží, živé, suché a plné. Tóny ovoce a citrusů v kombinaci s minerálními tóny dodávají vínu eleganci a komplexnost. Dlouhá a osvěžující dochuť zanechává v ústech příjemný pocit.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Skvěle se hodí k telecímu masu, perličce a dezertům s červeným ovocem (třešňový koláč, jahodová bublanina, či jahody Wimbledon). Nebo zkuste kombinaci s tradičními šampaňskými sušenkami.

Ideální teplota podávání je 8 - 10°C.

Podobné produkty

  • pommery bag1lahev 01Novinka
    Modrá dárková taška značky POMMERY na jednu láhev o objemu 0,75l. Skvěle doplní jakoukoli láhev POMMERY a spolu tak vytvoří krásný dárek.
  • pommery bag2lahve 01Novinka
    Modrá dárková taška značky POMMERY na dvě láhve o objemu 0,75l. Skvěle doplní jakoukoli láhev POMMERY a spolu tak vytvoří krásný dárek.
  • pommery bag3lahve 01Novinka
    Velká modrá dárková taška značky POMMERY na tři láhve o objemu 0,75l. Skvěle doplní jakoukoli láhev POMMERY a spolu tak vytvoří krásný dárek.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

pommery_logo

Firma Pommery byla založena v roce 1836 a může se tudíž opřít o zkušenosti získané za více než 160 let své činnosti. Champagne Pommery náleží ke skupině LVMH, která patří k předním světovým producentům luxusního vína. Pommery je velkou klasickou značkou šampaňského a je zárukou příjemně stráveného večera. Styl Pommery - to je dlouhodobě výjimečně vysoká kvalita vín, která se vyznačuje elegancí, diskrétností a výraznými aromaty. Významnou část svých surovinových potřeb pokrývá firma sklizní ze svých vlastních vinic. Archivní víno Pommery Vintage a Rosé se vyrábějí výhradně z hroznů vypěstovaných na vinicích, které patří firmě Pommery. V současné době jsou budovy firmy Pommery pocházející z 19. století vybaveny vysoce moderním zařízením, které umožňuje dokonalou kontrolu kvality.

V současném období, kdy lidé dávají přednost suchým nápojům, je důležité vědět, že to byla Jeanne-Alexandrine-Louise Pommery, která v roce 1879 uvedla na britský trh svoje Pommery Natur 1874, které leželo čtyři roky ve sklepě a bylo opatřeno mimořádně malým množstvím dozážního likéru. Majitelka pro ně užívala termín brut. Stala se tak zakladatelkou tradice suchých šampaňských vín. Firma Pommery byla zastoupena na našem trhu již před 2. světovou válkou. Jedna z 18 kilometrů chodeb jejích sklepů je nazvána Prague...