De Venoge Cordon Bleu Extra Brut (0,75l)

50 % Pinot Noir, 25 % Chardonnay a 25 % Meunier. Velká aromatická komplexnost pak přináší tóny zeleného jablka, citronu, briošky a šťavnatých broskví. Šampaňské Cordon Bleu Extra Brut je vyvážené, svěží, komplexní a suché. V závěru lze cítit noty zralých grepů, citrónové kůry a křupavých toastů.


  • Na skladě
1 795 Kč
Kategorie: De Venoge
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Extra Brut
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
 

Hrozny

Odrůdy: 50 % Pinot Noir, 25 % Chardonnay a 25 % Meunier

25 % směsi tvoří rezervní vína.

 

Zrání

Tento Extra Brut zraje minimálně 4 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 3,5 g/l

 

Chuť

Na první pohled šampaňské zaujme svou zářivou zlatavou barvou. Velká aromatická komplexnost pak přináší tóny zeleného jablka, citronu, briošky a šťavnatých broskví. Šampaňské Cordon Bleu Extra Brut je vyvážené, svěží, komplexní a suché. V závěru lze cítit noty zralých grepů, citrónové kůry a křupavých toastů.

 

Párování k jídlu

Toto šampaňské se bude dobře hodit k masu, které má jemnou strukturu jako je například kachní prso či jemné telecí sedlo. Vyzkoušet ho můžete také s měkkými sýry, jako je Livarot, Soumaintrain, Munster.

Šampaňské doporučujeme podávat o teplotě 8-10°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

de-Venoge-logo-2048x1024-2

Champagne de Venoge založil v roce 1837 Henri-Marc de Venoge. Ve dvacátých letech 20. století to byla spolu s Moët & Chandon největší vinařská firma v Champagne. Henri-Marc byl prvním, kdo začal své etikety ilustrovat, což bylo v Champagne něco zcela nového. Navrhl ilustrované etikety nejen pro de Venoge, ale i pro Moët a další značky. První etiketa byla oválná se jménem společnosti a dvěma nakreslenými láhvemi. Prestižním cuvée domu Champagne de Venoge je cuvée Louis XV.

V současnosti produkuje de Venoge cca jeden milion lahví.