Drappier Brut Nature Zéro Dosage Sans Soufré (0,75l)

100 % Pinot Noir, absolutně bez síry. Velmi svěží aroma evokuje hrušku, citron a lískové oříšky. Na patře je velmi suché, živé a minerální. Do popředí vystupuje chuť jablek a hrušek Williams s nádechem medu a minerality. I přes žádné doslazování vína dosáží je šampaňské pozoruhodně kulaté díky výběru jen těch nejzralejších hroznů při sklizni a zrání ve sklepích.


  • Na skladě
1 510 Kč
Kategorie: Drappier
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Bílé, Blanc de Noirs
Obsah cukru: Zero Dosage, Brut Nature
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
 

Šampaňské v té nejčistší podobě!

 

HROZNY

Odrůdy: 100 % Pinot Noir (neboli Blanc de Noirs)

 

ZRÁNÍ

První kvašení hroznů probíhá v dubových sudech. Do tohoto cuvée se během jednotlivých fází vinifikace nepřidává žádná síra, což umožňuje, aby se Pinot Noir projevilo v dokonalé volnosti. Doporučujeme pro ty, kteří jsou alergičtí na síru. Následně šampaňské zraje minimálně 3 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 0 g/l (tedy šampaňské bez přidaného cukru)

 

CHUŤ

Velmi svěží aroma evokuje hrušku, citron a lískové oříšky. Na patře je velmi suché, živé a minerální. Do popředí vystupuje chuť jablek a hrušek Williams s nádechem medu a minerality. I přes žádné doslazování vína dosáží je šampaňské pozoruhodně kulaté díky výběru jen těch nejzralejších hroznů při sklizni a zrání ve sklepích. Velmi dlouhý čistý až pikantní závěr.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Ideální jako aperitiv, ale dokonale doprovodí pokrmy jako: mušle svatého Jakuba s hráškovým pyré a křupavou slaninou, korejská grilovaná žebra Galbi nebo čerstvé ústřice.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

drappier_logo

Ve 12. století okupovali dnešní sídlo Drappier cisterciánští mniši z Clairvaux, a sám sv. Bernard se podílel na vybudování nádherně klenutých sklepů, které slouží dodnes. Důležitým milníkem se stal rok 1808, kdy se Loius Drappier usadil ve vesničce Urville (Cote des Bars) a začal kultivovat a rozvíjet místní vinice, které mají k dnešnímu dni rozlohu 40 ha - neobsahují však 17 ha, které jsou smluvně zajištěny v Montagne de Reims a v Côte des Blancs. Roku 1870 byly vyhloubeny další ohromné sklepy do křídovitého podloží v Remeši, kde dnes zraje nejlepší cuvée domu.

Od počátku 21. století vedou společně společnost André a jeho syn Michel jako 8. vinařská generace s vidinou, že v započaté historii bude v budoucnu pokračovat jeden ze tří malých Drappiérů.

Zvláštností a ojedinělostí je produkce lahví s velkým objemem až do velikosti Melchizedec (30 litrů). Jako jeden z mála domů nechává Drappier víno kvasit v samotných velkých lahvích.

Neméně zajímavé je Cuvée Charles de Gaulle, které je původně připravované na počest této osoby, která si šampaňská Drappier velmi oblíbila. De Gaulle je prý nechával servírovat i při oficiálních příležitostech v Elysejském paláci, byť dle protokolu se mělo podávat víno jiné.