Paul Louis Martin Brut (0,75l)

50 % Pinot Noir, 30 % Chardonnay a 20 % Meunier. Energická vůně odhaluje svěží aroma bílého a žlutého ovoce, kandovaných citrusů a máty. Chuť je dynamická a čistá s povzbuzující kyselinkou a jemnou nasládlostí. Ucítíte bílé broskve, meruňky, hrušky a čerstvé croissanty s praženými mandlemi.

  • 845 Kč 50 Kč –5 %
  • Na skladě
795 Kč
Kategorie: Paul Louis Martin
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
 

HROZNY

Odrůdy: 50 % Pinot Noir, 30 % Chardonnay a 20 % Meunier

 

ZRÁNÍ

Šampaňské zraje minimálně 2 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 8 g/l

 

CHUŤ

Zářivou, slámově žlutou barvou prostupují jemné bublinky. Energická vůně odhaluje svěží aroma bílého a žlutého ovoce, kandovaných citrusů a máty. Chuť je dynamická a čistá s povzbuzující kyselinkou a jemnou nasládlostí. Ucítíte bílé broskve, meruňky, hrušky a čerstvé croissanty s praženými mandlemi.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Kombinujte toto šampaňské s pokrmy jako jsou například ústřice s křenem, pórkem a mátou nebo špagety s mořskými plody.

Ideální teplota podávání je 8 - 10°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Šampaňský dům Paul Louis Martin byl založen v roce 1864. Sídlí v Bouzy, v říši Pinot Noir.

Pan Louis Martin se aktivně podílel na založení družstva Bouzy a byl zvolen jeho zakládajícím prezidentem. Začal tedy s výrobou vína v roce 1929. Jeho syn Paul mu aktivně pomáhal zejména při rozšiřování křídových sklepů, aby získal co nejlepší podmínky pro zrání vína. Paul Louis Martin byl zapálený pro svou práci, skvělý výrobce šampaňského, který také produkoval bohatá červená vína, zejména Bouzy Rouge.

V současné době se vedení ujala jeho dcera Francine, jíž pomáhá její syn Vincent, a jsou stále horliví ohledně kvality svého šampaňského. Vína produkovaná tímto panstvím si tedy zachovala svůj charakter, který vyvinula ruka mistra.