Bottega White Gold Venezia DOC Spumante (0,75l)

Bottega White Gold Venezia DOC Spumante: jemné perlení, ovocné tóny jablek a hrušek, květinové aroma. Svěží chuť s nádechem medu. Ideální k mořským plodům.

  • Na skladě
475 Kč
Kategorie: Bottega
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Itálie
Oblast: Conegliano, Valdobbiadene
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Balení: Holá láhev
 

Představte si čistou eleganci: Bottega White Gold se představuje s okouzlující slámově žlutou barvou, jiskřivými zlatavými odlesky a nepřetržitým, jemným perlením. Každá bublinka tančí, slibujíc prvotřídní zážitek. Přivoníte a ucítíte nadčasovou a elegantní vůni, která se okamžitě rozvine do bohatých ovocných tónů. Poznáte svěží, křupavá jablka a šťavnaté hrušky, které se snoubí s delikátním květinovým aroma, kde dominuje něžný hloh. Následně se projeví náznaky sladkého medu a sofistikovaného sušeného ovoce. Tato komplexní symfonie vůní vás připraví na podmanivou a nezapomenutelnou chuť, která mistrně spojuje křišťálovou svěžest proslulé odrůdy Glera s opulentní plností Chardonnay a vyváženou, precizní kyselinou z Pinotu. Je to dokonalá harmonie, která tančí na jazyku! Bottega White Gold je ideální společník pro vaše nejlepší kulinářské zážitky. Pozvedněte okamžik kombinací s krémovým rizotem z mořských plodů, čerstvými korýši nebo šťavnatými měkkýši. Každé sousto a každý doušek bude nezapomenutelný. Nečekejte, dopřejte si tento luxus ještě dnes!

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Vinařství Bottega je proslulé svými výraznými, ručně foukanými lahvemi, které jsou u takto velkého producenta vína skutečně unikátní. Společnost klade velký důraz na vzhled lahví a má vlastní továrnu na foukání skla.

 

Historie vinařství Bottega

Historie vinařství začíná v roce 1977 výrobou grappy -italské pálenky z vína, kdy Aldo Bottega společně se svou manželkou Rosinou zakládají palírnu ve městě Pianzano di Godega v provincii Treviso. Po smrti zakladatele Alda Bottegy se ředitelem společnosti stává jeho syn Sandro s podporou své sestry Barbary a bratra Stefana. Během několika let se jim daří proslavit společnost díky inovativnímu systému destilace, který dokáže zredukovat množství alkoholu v grappě a dává tak pálence jemnější a sofistikovanější chuť.

V roce 1987 se ke značce Bottega připojuje značka Alexander, která vyrábí první foukané skleněné láhve. Palírna se začíná proslavovat i za hranicemi Itálie a v roce 1992 se rozšiřuje o vinařství. Vzniká tak II Vino dei Poeti Prosecco Spumante. Roku 2002 se společnost stěhuje do nového sídla, Bibano Sant'Urbano, 50 km od Benátek. Prostor se nachází ve velkém statku ze 17. století mezi 10 ha vinic a je renovovaný podle nejmodernějších ekologických kritérií.

Dnes je společnost Bottega SpA známá po celém světě stejně jako její ikonická láhev zlatého Prosecca Bottega Gold