Prosper Maufoux

Prosper Maufoux je historické vinařství v Burgundsku, které se sídlí na zámku Château de Saint-Aubin na proslulé Route de Vin. Tento dům byl založen v roce 1860 a velkou měrou se podílel na rozvoji burgundských vín ve světě, zejména pak ve Spojených státech.

Jeho výjimečné vinice se rozkládají v báječných terroirech Côte de Beaune: Chassagne-Montrachet, Saint-Aubin, Meursault, Puligny-Montrachet a Chassagne-Montrachet. Rodinný majetek zasahuje také do Côte de Nuits, Côte Châlonnaise a Mâconnais.

 

Historie

V roce 1860 opustil notář Prosper Maufoux své zaměstnání a založil stejnojmenný vinný dům. Úspěch na sebe nenechal dlouho čekat a společnost se přestěhovala do soukromého sídla na hlavním náměstí v Santenay.

Rodinné vinařství se rozrostlo a stalo se světově proslulým. Exportní úspěch byl značný, zejména ve Spojených státech, kde Prosper Maufoux v roce 1947 navázal spolupráci s dovozcem The House of Burgundy se sídlem v New Yorku. 

V roce 2010 převzala Maison Prosper Maufoux rodina Piffaut, jejíž vinařské kořeny v Burgundsku sahají více než dvě stě let do minulosti. Rodina poté získala Château de Saint-Aubin a jeho výjimečné vinice. V budově nyní sídlí nové vinařství Prosper Maufoux. Panství s 9 hektary mýtických terroirů a výhledem na Clos du Château se nachází v srdci Côte de Beaune.

Žádné produkty od výrobce Prosper Maufoux nebyly nalezeny....