Novinka

VRANKEN DIAMANT BLEU METAL 1996 Limited Edition (0,75l) v dárkové krabičce

Vranken Champagne House byl založen v roce 1976 Paul-François Vranken. Od roku 1978 vytvořil Paul-François Vranken s pomocí sklepmistra Dominiqua Picharta styl Vranken tím, že ze svých ročníků odstranil duch koňaku, alkohol získaný třetí destilací koňaku a používaný při dávkování dozážního  likéru. Tento proces vyzařuje lehký, svěží a ovocný charakter, který charakterizuje ročníky tohoto domu.

Tento Diamant Bleu Brut 1996 je vyroben z přísného výběru těch nejlepších vinic umístěných na dvou velkých šampaňských terroir: Côte des Blancs, uznávané pro přinášení jemnosti, elegance a minerality, ale také z Montagne de Reims, které propůjčují sílu a intenzitu.


  • Na skladě
13 995 Kč
Kategorie: Demoiselle Vranken
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Ročník: 1996
Balení: Dárkové balení
 

Ročník

Rok 1996 byl rokem poznamenaným nestabilním počasím, což mělo za následek střídání horkých a suchých období a také zvláště chladných a vlhkých období. I přes tyto podmínky svádí toto šampaňské BRUT) svou vyvážeností a živostí.

 

Hrozny

Chardonnay a Pinot noir.

 

 

Chuť

Středně intenzivní zlatožlutá barva doplněná odstíny bílého zlata je podpořena jemným  a bohatým perlením.

Čistá a zdravé vůně, otevírající se tónům žlutého ovoce, odhaluje chutné tóny koření, černého pepře, toastu a prokypřenébo podrostu

V chuti se ideálně snoubí svěžest, struktura a vyváženost. Osvěžující vůně citrusové kůry se táhne do přetrvávajícího závěru, který vyzařuje mineralitu skvělých šampaňských terroirů.

Živost a vyváženost šampaňského Brut z Vrankenu


 

Párování k jídlu

Toto ročníkové šampaňské povznese humr či grilované mušle svatého Jakuba s citrusovou omáčkou. Také se velmi dobře snoubí s lehce kořeněným pečeným filetem mořského vlka nebo kuřetem Bresse se smrži a smetanovou omáčkou.

Ideální teplota pro podávání je mezi 10 a 12°C.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Champagne Vranken je renomovaný výrobce s dlouholetou tradicí. Vinařství bylo založeno v roce 1976 ve městě Reims.

Vranken produkuje širokou škálu šampaňských, včetně blanc de blanc, brut, rosé a používá pouze ty nejlepší hrozny z vlastních vinic, které se nacházení v regionu Champagne.

Champagne Vranken se také angažuje v oblasti udržitelnosti a ochraně životního prostřední. Vinařství používá výhradně hrozny z vlastních vinic, což zajišťuje kontrolu nad celým procesem výroby a minimalizaci dopadu na životní prostředí. Další investicí jsou technologie umožňující obnovu půdy, vody a minimalizace nebo úplné odbourání chemických hnojiv a pesticidů.