Novinka

Veuve Clicquot Yellow Label Ice Jacket (0,75l)

  • 1 z 4

Udržte si láhev Veuve Clicquot Yellow Label Brut v chladu ve všech smyslech slova s tímto stylovým, opakovaně použitelným ledovým obalem, vyrobeným udržitelně z 100% recyklovaného plastu pomocí technologie 3D pletení bez odpadu.


  • Na skladě
1 335 Kč
Kategorie: Veuve Clicquot
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Ročník: Neročníkové
Balení: Dárkové balení
 

Udržte si láhev Veuve Clicquot Yellow Label Brut v chladu ve všech smyslech slova s tímto stylovým, opakovaně použitelným ledovým obalem, vyrobeným udržitelně z 100% recyklovaného plastu pomocí technologie 3D pletení bez odpadu.

Navržený tak, aby už chladnou láhev udržel po dobu až dvou hodin na optimální teplotě, ledový obal je jedním ze čtyř ikonických výrobků Veuve Clicquot, které byly udržitelně představeny jako součást oslav 250. výročí domu.

 

Veuve Clicquot Yellow Label Brut

„Existuje pouze jedna kvalita – ta nejvyšší.” - motto, které pohání šampaňský dům Veuve Clicquot od jeho počátku. A právě Yellow Label je pro něj ikonickým šampaňským. Kombinuje všechny čtyři rozměry, které styl Veuve Clicquot jasně definují: sílu, aromatickou intenzitu, svěžest & hedvábnost.

 

Hrozny

Převaha odrůdy Pinot Noir  dodává vínu strukturu, zatímco dotek Meunieru kupáž zakulacuje. Chardonnay přináší eleganci a vytříbenost, nezbytné pro dokonale vyvážené víno. Víno obsahuje 30-45 % rezervních vín a hrozny z 50 až 60 různých vinic.

Veuve Clicquot Yellow Label kloubí dva protikladné faktory – sílu a hedvábnost – a drží je v perfektní rovnováze s aromatickou intenzitou a spoustou svěžesti. Tato charakteristika z něj tvoří jak ideální aperitiv, tak perfektní šampaňské pro vychutnávání s jídlem. 

 

Chuť

Na první pohled zaujme zlatožlutá barva s pěnivým náhrdelníkem malých bublinek. V úvodu se objevuje bělomasé ovoce a rozinky, ke kterým se přidává vanilka, a nakonec brioška. Víno v sobě harmonicky mísí ovocitost (broskev, mirabelka, hruška), kterou mu dodává pečlivě zvolená kombinace odrůd, a hlubší toastové tóny, dané 3 letým zráním na kalech v lahvích.

 

Párování k jídlu

Dokonalé víno jako aperitiv. Ale hodí se krásně i k mořským plodům, rybímu tataráku či krevetám. Můžete ho servírovat se sýry např. parmezán, zralým tvrdým sýrům typu Comté... Nebo jednoduše samotné! 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

vcp_logo

V roce 1772 založil Philippe Clicquot podnik na výrobu vína se jménem Clicquot.

Jeho syn François, který rodinný podnik převzal, se v roce 1798 oženil s Barbe Nicole Ponsardin. Když François v roce 1805 zemřel, rozhodla se mladá vdova, jíž v té době bylo 27 let, pokračovat v odkazu svého manžela. Jako žena s vizí se stala „hnací silou“ proslulosti a úspěchu značky, která se v roce 1810 přejmenovala na Veuve Clicquot Ponsardin.

S neutuchající snahou prosazovat vynikající kvalitu a inovaci vymyslela v roce 1816 madam Clicquot „table de remuage“ (systém odstranění usazenin v láhvi) s cílem získat vyčeřené šampaňské bezkonkurenční kvality. Jako projev uznání její odvahy a rozhodnosti byla ve své době známa jako „Grand Dame of Champagne“.

Madame Clicquot postupně své dovednosti využila k rozvoji výjimečné vinařské oblasti o rozloze 515 hektarů v srdci nejlepších vinic kraje Champagne.

V dnešní době značka Veuve Clicquot i nadále ve Francii i v zahraničí zosobňuje hodnoty, kterých si Madame Clicquot cenila: modernost a odvaha spojená s důrazem na prvotřídní kvalitu a odborné znalosti.

Šampaňské Veuve Clicquot Ponsardin patří do skupiny LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy) - největšího světového podniku s luxusním zbožím, vlastnícího jedinečné portfolio s více než 60 prestižními značkami.