Tarlant Tradition Extra Brut (0,75l)

Víno s převahou modrých odrůd, které dodávají komplexnost a hloubku, tvoří 58% Pinot Noir, 37 % Pinot Meunier a 5% Chardonnay. Podloží vinic tvoří křída, písek, vápenec a vápenité schránky mořských korýšů. Víno zrálo v nerezových tancích bez malolaktické fermentace do května následujícího roku po sklizni, rezervní vína zrála v dřevěných sudech. 


  • Na skladě
1 410 Kč
Kategorie: Tarlant
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Extra Brut
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
 

Víno s převahou modrých odrůd, které dodávají komplexnost a hloubku, tvoří 58% Pinot Noir, 37 % Pinot Meunier a 5% Chardonnay. Podloží vinic tvoří křída, písek, vápenec a vápenité schránky mořských korýšů. Víno zrálo v nerezových tancích bez malolaktické fermentace do května následujícího roku po sklizni, rezervní vína zrála v dřevěných sudech. Dozáž tvoří 3 g/l. Jasně žlutá barva. Aroma zralého ovoce s tóny mirabelek, grilovaných mandlí a teplá jablka. Kulatá, živá a strukturovaná chuť s náznaky medovníku a karamelu. Univerzálně použitelné víno, vhodné  i v kombinaci s úpravou šneků.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

tarlent_logo

Champagne Tarlant je dynamický rodinný dům se širokou nabídkou šampaňského.

Má 14 hektarů vinic rozmístěných ve 4 různých crus: Oeuilly, Boursault, St-Agnan a Celles-les-Condés, všechny v údolí Marne. Dohromady to dává přibližně 57 pozemků, které jsou obhospodařovány udržitelným způsobem. Průměrný věk vinic je 35 let.

Benoit Tarlant, který momentálně vinařství vede, mění jejich portfolio směrem k menší dosáži (zhruba 0–6 g/litr). Vinifikace je 70 % v sudu, 29 % v tanku a 1 % v amfoře a velmi často u jejich šampaňského neprobíhá malolaktická fermentace.