Taittinger Rosé Prestige Brut (0,75l) v dárkové krabičce

  • 1 z 2

70 % Pinot Noir a 30 % Chardonnay. Má krásnou a vyrovnanou strukturu vůní květin, ostružin a malin. Jemná, svěží chuť se sametovou texturou nabízí tóny šťavnatých třešní, divokých malin a černého rybízu. Toto rosé je zkrátka živé, ovocné, svěží a elegantní.


  • Na skladě
1 495 Kč
Kategorie: Taittinger
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Růžové
Obsah cukru: Brut
Ročník: Neročníkové
Balení: Dárkové balení
 

HROZNY

Odrůdy: 70 % Pinot Noir a 30 % Chardonnay

Toto růžové šampaňské je vyrobeno metodou míchání, ve směsi je tedy 10 % Pinot Noir vinifikováno jako tiché červené víno. Tyto hrozny pochází z nejlepších vinic oblasti Montagne de Reims a z Les Riceys.

 

ZRÁNÍ

Šampaňské zraje minimálně 3 roky ve sklepě na kvasinkách.

 

CHUŤ

Nádherné šampaňské svěží a jiskrné lehce třešňové barvy s jemnými bublinkami a sametovou pěnou na povrchu. Má krásnou a vyrovnanou strukturu vůní květin, ostružin a malin. Jemná, svěží chuť se sametovou texturou nabízí tóny šťavnatých třešní, divokých malin a černého rybízu. Toto rosé je zkrátka živé, ovocné, svěží a elegantní.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Skvěle se hodí k telecímu masu, perličce a dezertům s červeným ovocem (třešňový koláč, jahodová bublanina, či jahody Wimbledon). Nebo zkuste kombinaci s tradičními šampaňskými sušenkami.

Ideální teplota podávání je 8 - 10°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

taittinger_logo

Charakter rodinného podniku firmy Taittinger, jedné z posledních firem v Champagni, která ještě nosí jméno svých majitelů, zaručuje neustálou snahu o co nejlepší kvalitu produktu, jakož i absolutní respekt k tradicím. Svědčí o tom fakt, že v majetku rodiny se nachází „Château de la Marquetterie", místo, kde benediktinský mnich bratr Oudart odhalil na sklonku 17. století tajemství fermentace šampaňského vína. Část z celkového počtu 19 milionů láhví je skladována právě ve sklepích zámku, které byly vyhloubeny již v období vlády Říma nad Galií. Vinice firmy Taittinger se rozkládají na 650 akrech a zahrnují 15 různých vinohradů. Odrůdy vín, které zde můžete najít jsou: ze 40% Chardonnay, 45% Pinot Noir a 15% tvoří Pinot Meunier. Samotná produkce vinohradu je doplněna na základě smluv s nejlepšími pěstiteli vína o další dodávky vinné révy. Champagne Taittinger patří mezi slavné značky kraje Champagne a je známá pravidelností vysoké kvality svých produktů.