Taittinger Prelude Grands Crus Brut (0,75l)

  • 1 z 2

Toto magické šampaňské přímo sálá šarmem a vášní. Zaujme lesklou, světle žlutou barvou se stříbrnými odlesky. Aroma má zpočátku nádech minerálů, které přecházejí do široké škály květin, bezového květu a jemného závanu skořice. Při nalévání do flétny má krásnou smetanovou pěnu, která přechází v dlouhé jemné perlení. 

  • 2 190 Kč 200 Kč –9 %
  • Na skladě
1 990 Kč
Kategorie: Taittinger
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
 

Toto magické šampaňské přímo sálá šarmem a vášní. Zaujme lesklou, světle žlutou barvou se stříbrnými odlesky. Aroma má zpočátku nádech minerálů, které přecházejí do široké škály květin, bezového květu a jemného závanu skořice. Při nalévání do flétny má krásnou smetanovou pěnu, která přechází v dlouhé jemné perlení. Chuť je jemná, suchá a svěží se širokými tóny citrusu. V závěru šampaňské potěší nádhernou kulatostí, hebkostí s dlouhým závěrem a vůní po bílých broskvích. Archivace a optimální požitek :2 - 5 roků Doporučené harmonické spojení : - aperitiv s mořskými plody s bílými rybami mořský jazyk, parmice, štika, candát … s drůbeží ( doporučení s pečenou husou / Max. obsah alkoholu :12 % Optimální teplota k servisu : 6° C – 8° C

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

taittinger_logo

Charakter rodinného podniku firmy Taittinger, jedné z posledních firem v Champagni, která ještě nosí jméno svých majitelů, zaručuje neustálou snahu o co nejlepší kvalitu produktu, jakož i absolutní respekt k tradicím. Svědčí o tom fakt, že v majetku rodiny se nachází „Château de la Marquetterie", místo, kde benediktinský mnich bratr Oudart odhalil na sklonku 17. století tajemství fermentace šampaňského vína. Část z celkového počtu 19 milionů láhví je skladována právě ve sklepích zámku, které byly vyhloubeny již v období vlády Říma nad Galií. Vinice firmy Taittinger se rozkládají na 650 akrech a zahrnují 15 různých vinohradů. Odrůdy vín, které zde můžete najít jsou: ze 40% Chardonnay, 45% Pinot Noir a 15% tvoří Pinot Meunier. Samotná produkce vinohradu je doplněna na základě smluv s nejlepšími pěstiteli vína o další dodávky vinné révy. Champagne Taittinger patří mezi slavné značky kraje Champagne a je známá pravidelností vysoké kvality svých produktů.