R&L LEGRAS Présidence Blanc De Blancs Grand Cru 2013 (0,75l)

100% Grand Cru Chardonnay. Vůně je plná citrónů, jablek doplněných o tóny briošky, smetany a toastu s medem. Chuť je svěží, plná a nazrálá s krémovou texturou. Dominantní jsou zelená jablka a citrónová kůra s nádechem mandlí, máslových sušenek.


  • Na skladě
1 790 Kč
Kategorie: R&L Legras
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Bílé, Blanc de Blancs
Obsah cukru: Brut
Ročník: 2013
Balení: Holá láhev
 

Ročník

Zima i jaro byly chladné a vlhké, což zpozdilo rašení i kvetení. Po odkvětu se objevily různé problémy, hrozny trpěly millerandage i coulure kvůli nízkým teplotám, což snížilo úrodu. Teplé a slunečné září však přineslo dostatek tepla, aby zachránilo Chardonnay i Pinot Noir. Sklízelo se později než obvykle, aby se využilo příznivého počasí.

 

HROZNY

Odrůdy: 100 % Chardonnay (neboli Blanc de Blancs)

Hrozny pochází z Grand Cru vinic v Chouilly.

Stáří vinic je přes 40 let.

 

ZRÁNÍ

Šampaňské zraje minimálně 4 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 5 g/l

 

CHUŤ

Hluboká zlatá barva s velmi jemným, intenzivním až krémovým perlením. Vůně je plná citrónů, jablek doplněných o tóny briošky, smetany a toastu s medem. Chuť je svěží, plná a nazrálá s krémovou texturou. Dominantní jsou zelená jablka a citrónová kůra s nádechem mandlí, máslových sušenek.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Toto ročníkové šampaňské si vychutnejte samotné jako aperitiv nebo třeba v kombinaci s grilovanými krevetami, parmazánovým rizotem, kaviárem či foie gras.

Ideální teplota podávání je 10 - 12°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

legras_logo

Rodina Legrasů začala s pěstováním vína v XVI. století. Ale zásadní obrat nastává v roce 1808 zásluhou Honoré Lergase, který vysadil jedny z nejlepších vinic na území označované Côte des Blancs. (v překladu tzn. svahy s bílým).

Toto území Champagne je tak nazýváno díky odrůdě Chardonnay, která je jedna z nejjemnějších bílých odrůd a jejíž výskyt zde výrazně převládá.

Dobrodružství pokračuje až do dnešních dnů, kdy již po 6 generací je produkováno šampaňské té nejvyšší kvality. V dnešních dnech je však již společnost mnohem větší, byla výrazně rozšířena produkce. Moderní změny, které nastaly však stále vycházejí z tradičních postupů.

U Legrace jsou právem hrdi na to, že tradiční řadu R&L můžeme nalézt na mnoha jídelních stolech gurmánů, v restauracích „pod hvězdami Michelin“, kteří si jí oblíbili.

Všechna naše vína jsou z přívlastkem „Blanc de Blancs“ (bílé z bílých) a hrozny pochází výhradně u oblasti Côte des Blancs z vinic s nejvyšší klasifikací Grand Cru. Vína z odrůdy Chardonnay a mají svoji specifickou, skvělou chuť – nezbývá tedy, než vás pozvat ke sklence Champagne R&L Legras.