POMMERY Grand Cru 2009 (0,75l) v dárkové krabičce

  • 1 z 2

50 % Pinot Noir a 50 % Chardonnay pocházející pouze z Grand Cru vinic. Tóny opečené briošky, másla, vanilkového koření a citrusů. V chuti vás zaujme jemné perlení, které doprovází bohatou a decentní chuť plnou tónů šťavnatých peckovin jako jsou zralé broskve a citrusové plody. Dlouhý a kořenitý závěr už jen umocňuje jedinečnost toho vína.


  • Na skladě
1 565 Kč
Kategorie: Pommery
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Ročník: 2009
Balení: Dárkové balení
 

ROČNÍK

Šedá, zatažená obloha na jaře i v létě vedla k nedostatku světla a tepla. V září pak došlo k pozdnímu zázračnému zvratu jako v letech 2000 a 2006 nebo u opěvovaného ročníku 1966. Zralost hroznů tak předčila veškerá očekávání a odhalila výjimečně výraznou harmonii tónů. Závěrečný přísný výběr vyústil v nižší objem sklizených hroznů, zato však neobyčejné kvality a s bezprecedentní aromatickou vyzrálostí.

 

HROZNY

Odrůdy: 50 % Pinot Noir a 50 % Chardonnay

Hrozny pochází z Grand Cru vinic.

Dosáž: 8 g/l

 

CHUŤ

Toto šumivé víno atraktivní středně intenzivní žluté barvy se zlatavými odstíny a velmi dlouhým jemným perlením doplňují tóny opečené briošky, másla, vanilkového koření a citrusů. V chuti vás zaujme jemné perlení, které doprovází bohatou a decentní chuť plnou tónů šťavnatých peckovin jako jsou zralé broskve a citrusové plody. Dlouhý a kořenitý závěr už jen umocňuje jedinečnost toho vína.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Toto ročníkové víno se hodí k sušeným šunkám a sýrům jako je například Comté. Můžete ho vyzkoušet i k uzenému lososu s avokádem. A odvážnou ale harmonickou kombinaci tvoří i s vánočními perníčky.

Ideální teplota podávání je 10 - 12°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

pommery_logo

Firma Pommery byla založena v roce 1836 a může se tudíž opřít o zkušenosti získané za více než 160 let své činnosti. Champagne Pommery náleží ke skupině LVMH, která patří k předním světovým producentům luxusního vína. Pommery je velkou klasickou značkou šampaňského a je zárukou příjemně stráveného večera. Styl Pommery - to je dlouhodobě výjimečně vysoká kvalita vín, která se vyznačuje elegancí, diskrétností a výraznými aromaty. Významnou část svých surovinových potřeb pokrývá firma sklizní ze svých vlastních vinic. Archivní víno Pommery Vintage a Rosé se vyrábějí výhradně z hroznů vypěstovaných na vinicích, které patří firmě Pommery. V současné době jsou budovy firmy Pommery pocházející z 19. století vybaveny vysoce moderním zařízením, které umožňuje dokonalou kontrolu kvality.

V současném období, kdy lidé dávají přednost suchým nápojům, je důležité vědět, že to byla Jeanne-Alexandrine-Louise Pommery, která v roce 1879 uvedla na britský trh svoje Pommery Natur 1874, které leželo čtyři roky ve sklepě a bylo opatřeno mimořádně malým množstvím dozážního likéru. Majitelka pro ně užívala termín brut. Stala se tak zakladatelkou tradice suchých šampaňských vín. Firma Pommery byla zastoupena na našem trhu již před 2. světovou válkou. Jedna z 18 kilometrů chodeb jejích sklepů je nazvána Prague...