POMMERY Clos Pompadour 2004 Magnum (1,5l) v dřevěné dárkové krabičce

Les Clos Pompadour je největší samostatná vinice (25ha) obehnaná impozantní dva metry vysokou zdí. Tato vinice nacházející se přímo v Remeši nad sklepy Pommery dala vzniknout jedinečnému šampaňskému, které, aby svou výjimku zdokonalilo, se vyrábí pouze v magnum láhvích. Velmi limitovaná produkce!


  • Na skladě
15 650 Kč
Kategorie: Pommery
Velikost lahve: 1,5l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Ročník: 2004
Balení: Dárkové balení
 

Les Clos Pompadour

Les Clos Pompadour je největší samostatná vinice (25ha) obehnaná impozantní dva metry vysokou zdí. Tato vinice nacházející se přímo v Remeši nad sklepy Pommery dala vzniknout jedinečnému šampaňskému, které, aby svou výjimku zdokonalilo, se vyrábí pouze v magnum láhvích. Velmi limitovaná produkce!

 

ROČNÍK

Po mimořádně tuhé a suché zimě přišly začátkem dubna silné mrazy, které způsobily značné ztráty na úrodě. Z jednoho extrému do druhého – koncem května se začaly zvyšovat teploty a vlna veder přinesla regionu Champagne nejteplejší léto za posledních 53 let. Zrání hroznů urychlilo vedro a k překvapení všech se 21. srpna začalo se sklizní. Byla to nejranější sklizeň v Champagne od roku 1822, která přinesla zralou a zdravou úrodu. Kontrastní povětrnostní podmínky během roku nakonec vedly k pozoruhodně šťavnatým, vysoce koncentrovaným hroznům, které připomínají legendární ročníky 1947, 1959 a 1976.

 

HROZNY

Odrůdy: Pinot Noir a Chardonnay

Hrozny pochází pouze z výjimečné vinice Les Clos Pompadour.

 

MAGNUM

Zrání v Magnumu (láhev o objemu 1,5l) se považuje za tu nejlepší volbu. Tvar láhve je maličko jiný, než u standardní 0,75l. Jde především o poměr velikosti hrdla láhve k jejímu tělu, které je u magnumu větší. To umožňuje snížit okysličení vína a dá tak prostor pro optimální a komplexnější stárnutí. Jde tedy o šampaňské v jeho nejlepší formě.

 

CHUŤ

Šampaňské má elegantní světle zlatožlutou barvu se zelenými odlesky. Ve vůni je víno přímočaré, přímé, ale zároveň jemné. Lze cítit kandovaný citrón a výbuch tónů bílých květů, jako je hloh, v kombinaci s několika malými doteky růže. Chuť je jemná, svěží a komplexní. Dochuť je dlouhá a živá.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Mezi pokrmy, které skvěle doprovodí toto ročníkové šampaňské, patří: terinka z foie gras s pepřem, filet z mořského vlka s chorizem, kachní prso a mangový salátek s koriandrem, pomalu tažená telecí plec s hříbky nebo parmazánové rizoto s telecím brzlíkem.

Ideální teplota podávání je 10 - 12°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

pommery_logo

Firma Pommery byla založena v roce 1836 a může se tudíž opřít o zkušenosti získané za více než 160 let své činnosti. Champagne Pommery náleží ke skupině LVMH, která patří k předním světovým producentům luxusního vína. Pommery je velkou klasickou značkou šampaňského a je zárukou příjemně stráveného večera. Styl Pommery - to je dlouhodobě výjimečně vysoká kvalita vín, která se vyznačuje elegancí, diskrétností a výraznými aromaty. Významnou část svých surovinových potřeb pokrývá firma sklizní ze svých vlastních vinic. Archivní víno Pommery Vintage a Rosé se vyrábějí výhradně z hroznů vypěstovaných na vinicích, které patří firmě Pommery. V současné době jsou budovy firmy Pommery pocházející z 19. století vybaveny vysoce moderním zařízením, které umožňuje dokonalou kontrolu kvality.

V současném období, kdy lidé dávají přednost suchým nápojům, je důležité vědět, že to byla Jeanne-Alexandrine-Louise Pommery, která v roce 1879 uvedla na britský trh svoje Pommery Natur 1874, které leželo čtyři roky ve sklepě a bylo opatřeno mimořádně malým množstvím dozážního likéru. Majitelka pro ně užívala termín brut. Stala se tak zakladatelkou tradice suchých šampaňských vín. Firma Pommery byla zastoupena na našem trhu již před 2. světovou válkou. Jedna z 18 kilometrů chodeb jejích sklepů je nazvána Prague...