Pol Roger Pure Extra Brut (0,75l) v dárkové krabičce

Toto cuvée poprvé vzniklo v roce 2008 s cílem spojit šampaňské v tom nejpřirozenějším stavu se samotnou esencí domu Pol Roger. Ve vůni se objevují rafinované a komplexní tóny květů hřebíčku a růže. Chuť je zprvu překvapivě přímá, alespoň ve srovnání s vyzrálou a koncentrovanou vůní. Je ale stále dobře strukturovaná a plná.


  • Na skladě
1 690 Kč
Kategorie: Pol Roger
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Extra Brut
Ročník: Neročníkové
Balení: Dárkové balení
 

Toto cuvée poprvé vzniklo v roce 2008 s cílem spojit šampaňské v tom nejpřirozenějším stavu se samotnou esencí domu Pol Roger.

 

HROZNY

Odrůdy: 33 % Pinot Noir, 33 % Chardonnay a 33 % Meunier

Hrozny pochází ze 30 různých cru.

30 % tvoří rezervní vína pro zachování tradičního rukopisu domu.

 

ZRÁNÍ

U vína probíhá malolaktická fermentace (jablečno-mléčné kvašení). Následně šampaňské zraje minimálně 4 roky ve sklepě na kvasinkách. U tohoto šampaňského se kaly setřásají ručně podle původních tradic. Po degorzáži ještě další 3 měsíce odpočívá ve sklepě.

 

CHUŤ

Zlatavá barva je protkána tisíci drobných bublinek. Ve vůni se objevují rafinované a komplexní tóny květů hřebíčku a růže. Ty se později rozvíjejí do aroma pečené drobenky, kvasnic a citrusových plodů, které dodávají vínu živé a svěží tělo. Chuť je zprvu překvapivě přímá, alespoň ve srovnání s vyzrálou a koncentrovanou vůní. Je ale stále dobře strukturovaná a plná. V závěru se rozvíjí jemné aroma medu a hřebíčku, které dodává šampaňskému větší hloubku a přispívá k jeho dobré délce.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Ideální jako aperitiv, ale dokonale doprovodí grilované krevety s chilli, mušle svatého Jakuba restované na másle, sashimi či dokonce jemný kozí sýr.

Ideální teplota podávání je 8 - 10°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

pr_logo

Tak jako všude ve Francii se i v této oblasti můžete setkat s kvalitou průměrnou, podprůměrnou, ale i vynikající. Mezi „vlajkové lodě“, jejichž jméno se stalo symbolem tradiční kvality a vysoké úrovně patří i vinařský dům Pol Roger. Firma, založená již roku 1849, je v současné době považovaná za jednu z nejmenších, co se týče objemu výroby, ale jednu z největších, co se týče prestiže.