Paul Louis Martin Cuvée Vincent Grand Cru Millésime 2013 (0,75l)

100 % Chardonnay. Elegantní vůně nabízí znaky jasmínu, liči a mandlí s nádechem čerstvé svěží máty. Chuť je strukturované, svěží a zralá. Ucítíte jablka, švestky Mirabelle, svěžest citrónu a grepu, meruňkový džem a křupavé toasty. Závěr je dlouhý s tóny pražených oříšků.

  • 1 445 Kč 95 Kč –6 %
  • Na skladě
1 350 Kč
Kategorie: Paul Louis Martin
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Bílé, Blanc de Blancs
Obsah cukru: Brut
Ročník: 2013
Balení: Holá láhev
 

Ročník

Zima i jaro byly chladné a vlhké, což zpozdilo rašení i kvetení. Po odkvětu se objevily různé problémy, hrozny trpěly millerandage i coulure kvůli nízkým teplotám, což snížilo úrodu. Teplé a slunečné září však přineslo dostatek tepla, aby zachránilo Chardonnay i Pinot Noir. Sklízelo se později než obvykle, aby se využilo příznivého počasí.

 

HROZNY

Odrůdy: 100 % Chardonnay (neboli Blanc de Blancs)

Hrozny pochází z Grand Cru vinic v Bouzy.

 

ZRÁNÍ

Dosáž: 8 g/l

 

CHUŤ

Zlatavě žlutou barvou prostupují jemné bublinky. Elegantní vůně nabízí znaky jasmínu, liči a mandlí s nádechem čerstvé svěží máty. Chuť je strukturované, svěží a zralá. Ucítíte jablka, švestky Mirabelle, svěžest citrónu a grepu, meruňkový džem a křupavé toasty. Závěr je dlouhý s tóny pražených oříšků.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Kombinujte toto šampaňské s pokrmy jako je například tataráček z mořškého ďasa s okurkou, čočkový dahl s mátovým jogurtem či citrónový sorbet.

Ideální teplota podávání je 10 - 12°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Šampaňský dům Paul Louis Martin byl založen v roce 1864. Sídlí v Bouzy, v říši Pinot Noir.

Pan Louis Martin se aktivně podílel na založení družstva Bouzy a byl zvolen jeho zakládajícím prezidentem. Začal tedy s výrobou vína v roce 1929. Jeho syn Paul mu aktivně pomáhal zejména při rozšiřování křídových sklepů, aby získal co nejlepší podmínky pro zrání vína. Paul Louis Martin byl zapálený pro svou práci, skvělý výrobce šampaňského, který také produkoval bohatá červená vína, zejména Bouzy Rouge.

V současné době se vedení ujala jeho dcera Francine, jíž pomáhá její syn Vincent, a jsou stále horliví ohledně kvality svého šampaňského. Vína produkovaná tímto panstvím si tedy zachovala svůj charakter, který vyvinula ruka mistra.