Paul Louis Martin Blanc de Blancs Brut (0,75l)

100% Chardonnay. Svěží vůně evokuje citrusy a čerstvou citronovou kůru. Zprvu jemná, decentní chuť nese tóny křídy a jemně kyselé, ovocné náznaky doplněné o aroma křupavých toastů, medu a lískových oříšků.


  • Na skladě
895 Kč
Kategorie: Paul Louis Martin
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Bílé, Blanc de Blancs
Obsah cukru: Brut
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
 

HROZNY

Odrůdy: 100 % Chardonnay (neboli Blanc de Blancs)

Hrozny pochází z Grand Cru v Bouzy.

 

ZRÁNÍ

Šampaňské zraje minimálně 3 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 8 g/l

 

CHUŤ

Zářivě žluto-zlatou barvou prostupují nekončící řetízky bublinek. Svěží vůně evokuje citrusy a čerstvou citronovou kůru. Zprvu jemná, decentní chuť nese tóny křídy a jemně kyselé, ovocné náznaky doplněné o aroma křupavých toastů, medu a lískových oříšků. Mineralita postupně nabývá na síle a závěr je dokonce lehce slaný - krásný odraz terroiru v Bouzy.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Kombinujte toto šampaňské s pokrmy jako je například losos v solné krustě s koriandrem a zázvorem.

Ideální teplota podávání je 8 - 10°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Šampaňský dům Paul Louis Martin byl založen v roce 1864. Sídlí v Bouzy, v říši Pinot Noir.

Pan Louis Martin se aktivně podílel na založení družstva Bouzy a byl zvolen jeho zakládajícím prezidentem. Začal tedy s výrobou vína v roce 1929. Jeho syn Paul mu aktivně pomáhal zejména při rozšiřování křídových sklepů, aby získal co nejlepší podmínky pro zrání vína. Paul Louis Martin byl zapálený pro svou práci, skvělý výrobce šampaňského, který také produkoval bohatá červená vína, zejména Bouzy Rouge.

V současné době se vedení ujala jeho dcera Francine, jíž pomáhá její syn Vincent, a jsou stále horliví ohledně kvality svého šampaňského. Vína produkovaná tímto panstvím si tedy zachovala svůj charakter, který vyvinula ruka mistra.