Krug Vintage 2006 (0,75l) v dárkové krabičce

  • 1 z 3

Krug 2006 nazvaný "kouzelný požitek" odhaluje energický příběh jednoho svěžího roku. Představuje velmi vyvážené šampaňské, snoubící ušlechtilost a plnost rozličných citrusových tónů se zářivou strukturou.

 


  • Na skladě
10 450 Kč
Kategorie: Krug
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Ročník: 2006
Balení: Dárkové balení
 

Krug 2006 nazvaný "kouzelný požitek" odhaluje energický příběh jednoho svěžího roku. Představuje velmi vyvážené šampaňské, snoubící ušlechtilost a plnost rozličných citrusových tónů se zářivou strukturou.

 

Ročník

Ročník 2006 byl považován za horký a nepředvídatelný v oblasti Champagne, s teplotami pravidelně dosahujícími 30°C. Ale zároveň vydatně pršelo. Během sklizně svítilo slunce a hrozny vyvinuly jemnou rovnováhu, podobnou jako v roce 2002 a 1989. Ročník 2006 od značky Krug je štědrý a plný - šampaňské v pravém stylu Krug s výraznou vůní a chutí. 

Celý příběh každé láhve je možné odkrýt s Krug ID, šestimístným kódem nacházejícím se na zadní etiketě.

 

Hrozny

Směs se skládá z 48 % Pinot Noir (především vinice v Montagne de Reims Nord, Sud and Les Riceys), 35 % nádherně zralé a plné Chardonnay a 17 % kulaté Meunier.

 

Vinifikace

Aromatický a výrazný profil Krugu 2006 vznikl díky 12 letech zrání na kalech, kdy získal na vyváženosti a jemnosti.

 

Chuť

Již prvotní pohled na nádhernou zlatavou barvu dává přezdívce "kouzelný požitek" za pravdu. Výrazná a náruživá vůně odhaluje tóny sušeného ovoce, pražených mandlí, lískových ořechů, javorového sirupu a mandarinek. V chuti je velkorysé, hluboké, bohaté a svěží s dlouhým dozníváním. Nabízí tóny nugátu, frangipanu, pečiva, tarte tatin, spoustu citrusů s krásným závěrem růžového grapefruitu.

 

Párování k jídlu

Krug 2006 se skvěle hodí zejména k aromatickým pokrmům jako je ratatouille, pomalu pečená jehněčí kýta, zvěřina, foie gras, aromatické ryby nebo pečená kachní prsa.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

krug_logo

Když Johann-Joseph Krug založil v roce 1843 firmu Krug na výrobu šampaňského, bylo jeho snem dát své jméno ničemu menšímu než výjimečnému šampaňskému.

Aby toho dosáhl, stanovil si několik pravidel, z nichž nejdůležitější bylo: nikdy nedělat kompromisy ohledně kvality.

O šest generací později by jistě schvaloval to, jak jeho potomci důsledně dodržují závazek dosahovat vynikající kvality. Krug je jedním z velice mála šampaňských, která produkují pouze prvotřídní směsi. Závazek pouze té nejvyšší kvality a jedinečné odborné znalosti Krug při výrobě šampaňského vysvětlují jeho celosvětové renomé.

Vína jsou vyráběna z pečlivě vybraných hroznů Chardonnay, Pinot noir, a Meunier. Krug je strážcem tradice oblasti Champagne, kde se vína stále fermentují v malých dubových soudcích, které jim dodávají výjimečnou jemnost.

Dalším charakteristickým znakem stylu Krug je, že vína jsou ponechána zrát nejméně 6 až 8 let, a tím vzniká odlišná komplexnost a schopnost graciézního zrání.

Rodinní příslušníci rodiny Krugových každoročně míchají různá vína, která o 6 až 8 let později budou mít vysokou kvalitu a styl jejich předků. Skutečně výjimečná léta jsou požehnané směsi výběrového vína.

Díky metodám, které zaručují výrobu a míchání pouze výjimečného šampaňského, díky vinici o rozloze 19 hektarů, díky kvalitě 56 hektarů vinic, z nichž firma kupuje cenné hrozny, a díky svým zásobám, které mají hodnotu 7leté produkce, není divu, že Krug je zárukou prvotřídních šampaňských.

Šampaňské Krug patří do skupiny LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy) - největšího světového podniku s luxusním zbožím, vlastnícího jedinečné portfolio s více než 60 prestižními značkami.