J.Charpentier Tradition Brut (0,75l)

90 % Meunier a 40 % Chardonnay. Šťavnatá vůně nabídne zprvu tóny citrusů a kandovaného citrónu, které se po chvíli promění ve vůni meruněk a broskve doplněné o med. Chuť je kulatá, svěží a ovocná. Cítit jsou čerstvé čerstvé toasty, mandle, seno a hrušky. Závěr je krémový a svěží.


  • Na skladě
795 Kč
Kategorie: J.Charpentier
Velikost lahve: 0,75l
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
 

HROZNY

Odrůdy: 90 % Meunier a 40 % Chardonnay

 

zrání

U vína probíhá malolaktická fermentace (jablečno-mléčné kvašení). Následně šampaňské zraje minimálně 2 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 8 g/l

 

CHUŤ

Jasnou zlatou barvou prostupují jemné řetízky bublinek. Šťavnatá vůně nabídne zprvu tóny citrusů a kandovaného citrónu, které se po chvíli promění ve vůni meruněk a broskve doplněné o med. Chuť je kulatá, svěží a ovocná. Cítit jsou čerstvé čerstvé toasty, mandle, seno a hrušky. Závěr je krémový a svěží.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Tento Brut se krásně hodí k rybám a sea foodu obecně. Ale skvěle bude ladit k tresce v smažené těstíčku (Fish and Chips) nebo k okounovi s beurre blanc omáčkou.

Ideální teplota podávání je mezi 8 a 10 °C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Značka J. Charpentier vzniká v roce 1974 ve vesnici Villers sous Chatillon, ale její začátky sahají až do roku 1874. Od té doby je vinařské know-how předáváno v rodině z generace na generaci.

"Milujeme matku přírodu. A proto volíme manuální práci a minimální zásahy; orba se stala součástí našeho každodenního života. Právě díky tomuto přístupu máme certifikaci HVE Level 3 (High Environmental Value)" říká Marie-Pierre Charpentier.

Vinice domu se nacházejí především ve Vallée de la Marne a Montagne de Reims. Rozprostírají se na mnoha crus, jako jsou Villers sous Chatillon, Avenay, Val d'Or, Binson-Orquigny, Reuil, Boursault, Chatillon sur Marne, Ludes, Mareuil le Port, Oeuilly, Chavot Courcourt, Reuil, Verneuil, Festigny, Neuville Seine... Přes tucet měst a přes šedesát parcel... což je spousta terroirů, které dávají krásné aromatické bohatství.