J.Charpentier Prestige Rosé Brut (0,75l)

Odrůda hroznů: 60 % Pinot Noir, 20 % Pinot Meunier, 20 % Chardonnay. Crus: Reuil, Le Breuil, Neuville sur Seine, Verneuil, Chatillon sur Marne. Výroba vína: Nejdříve probíhá alkoholové kvašení v termoregulačních tancích, následně probíhá malolaktické kvašení a poté míšení s víny typu Reserva, která jsou uložena v tancích při kontrolované teplotě nebo v dřevěných sudech. Čirá lahev z bílého skla umožňuje obdivovat krásnou růžovou barvu tohoto vína. 


  • Na skladě
1 090 Kč
Kategorie: J.Charpentier
Velikost lahve: 0,75l
Obsah cukru: Brut
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
 

Odrůda hroznů: 60% Pinot Noir, 20% Pinot Meunier, 20% Chardonnay. Crus: Reuil, Le Breuil, Neuville sur Seine, Verneuil, Chatillon sur Marne. Výroba vína: Nejdříve probíhá alkoholové kvašení v termoregulačních tancích, následně probíhá malolaktické kvašení a poté míšení s víny typu Reserva, která jsou uložena v tancích při kontrolované teplotě nebo v dřevěných sudech. Čirá lahev z bílého skla umožňuje obdivovat krásnou růžovou barvu tohoto vína. Bílé víno je stejné jako u Prestige Brut, pro získání růžové barvy se do něj přimíchává 8 – 11% červeného vína vyráběného z hroznů odrůd Pinot Meunier a Pinot Noir, které jsou pěstovány na starých vinicích.

Zrání: Směs dvou nebo tří ročníků, které zrají 22 až 30 měsíců.

Koncentrace: 8,5 g/l.

Vzhled: nádherná zářivá lososová růžová barva s množstvím jemných bublinek.
Aroma: suché víno s tóny ovocných bonbónů a exotického ovoce.
Chuť: intenzivní energická, vyvážená a svěží chuť. Gastronomie: Toto šumivé víno se skvěle hodí k pokrmům z perliček nebo jemně mleté zvěřině a rybám. Výborné je i k dezertům s červenými plody, jako jsou jahody, maliny nebo třešně.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: