J.Charpentier Premier Cru Brut (0,75l)

Šampaňské z odrůd Pinot Noir (60 %) a Chardonnay (40 %) z vinic Avenay Val d'or a Ludes, jež jsou klasifikovány jako Premier Cru. Víno zrálo ve sklepích po dobu 3 let. Dosáž činí 6 g/l. Barva je zlatavě žlutá, doplněná o jemné perlení. Po přivonění můžeme cítit vůni meruněk a oříšků a jemné tóny perníku, vanilky a medu. Chuť je svěží a přijemně dlouhá, doplněná o aroma briošek. Toto víno se skvěle hodí jako aperitiv či přijemně podtrhne chuť bílého masa. 


  • Na skladě
1 190 Kč
Kategorie: J.Charpentier
Velikost lahve: 0,75l
Obsah cukru: Brut
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
 

Odrůda hroznů: 40% Chardonnay, 60% Pinot Noir. Crus: Avenay Val d´Or, Ludes. Výroba vína: Nejdříve probíhá alkoholové kvašení v termoregulačních tancích, následně probíhá malolaktické kvašení a poté míšení s víny typu Reserva, která jsou uložena v tancích při kontrolované teplotě nebo v dřevěných sudech. Zrání: Směs dvou nebo tří ročníků, které zrají cca 3 roky ve sklepech. Toto víno pochází z hroznů pěstovaných na vinicích klasifikovaných jako Champagne Premier Cru.

Koncentrace: 6 g / l.

Poznámky k degustaci:

•Vzhled: zlatavá žlutá barva s jemným perlením.
•Aroma: náznaky meruněk, suchých plodů jako jsou lískové ořechy, prníčků, medu a vanilky.
•Chuť: svěží chuť připomínající briošky, dlouho přetrvávající v ústech. Gastronomie: Toto šumivé víno je skvělé jako aperitiv nebo k bílému masu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Značka J. Charpentier vzniká v roce 1974 ve vesnici Villers sous Chatillon, ale její začátky sahají až do roku 1874. Od té doby je vinařské know-how předáváno v rodině z generace na generaci.

"Milujeme matku přírodu. A proto volíme manuální práci a minimální zásahy; orba se stala součástí našeho každodenního života. Právě díky tomuto přístupu máme certifikaci HVE Level 3 (High Environmental Value)" říká Marie-Pierre Charpentier.

Vinice domu se nacházejí především ve Vallée de la Marne a Montagne de Reims. Rozprostírají se na mnoha crus, jako jsou Villers sous Chatillon, Avenay, Val d'Or, Binson-Orquigny, Reuil, Boursault, Chatillon sur Marne, Ludes, Mareuil le Port, Oeuilly, Chavot Courcourt, Reuil, Verneuil, Festigny, Neuville Seine... Přes tucet měst a přes šedesát parcel... což je spousta terroirů, které dávají krásné aromatické bohatství.